Rīta Panorāma

Intervija ar Ivaru Ījābu

Rīta Panorāma

Lugas «Pieaugušie» pirmizrāde Nacionālajā teātrī

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Straujuma: Valsts iestāžu tēriņi izklaidēm nav pieļaujami

Premjerministre Laimdota Straujuma („Vienotība”) uzskata par nepieļaujamu valsts iestāžu rīcību, šķērdējot valsts naudu izklaidēm, uz ko norādīja Valsts kontrole (VK).

 

Straujuma intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” pauda, ka pagaidām nav iepazinusies ar VK ziņojumu par nelietderīgiem tēriņiem valsts pārvaldē, taču viņa uzsvēra visām valsts iestādēm, ka tas nav pieļaujams, „nedrīkst nekādus pasākumus rīkot par valsts naudu, tas nav pieļaujams-  ne pirms krīzes, ne tagad”.

Premjere gan nepiekrita, ka valsts iestādes pēc krīzes nav guvušas nekādu mācību, jo to budžeti ir samazināti, un aizvien nav tik lieli kā pirmskrīzes laikā.  

Savukārt vērtējot piemaksas ierēdņiem saistībā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru ES padomā, Straujuma norādīja, ka piemaksām jābūt tiesiskām, bet ja cilvēks pilda papildu pienākumus un ja valsts pārvaldē vēlas noturēt labus speciālistus, par padarīto darbu var maksāt papildus.  

Savukārt politologs Ivars Ījābs „Rīta Panorāmai” pauda, ka algas valsts pārvalde ir samazinātas un tās  nevar palielināt, tāpēc iestāžu vadītāji cenšas ar citiem līdzekļiem padarīt darbu savās iestādēs pievilcīgāku.

Jau ziņots, ka  Valsts kontrole secināja – valsts pārvaldē atgriežas „treknie gadi”, un valsts iestādes labprāt tērē naudu izklaidēm un līdzekļus, kas paredzēti vieniem mērķiem, tērē citiem. Valsts kontrole secināja, ka pērn valsts iestādes nelietderīgi vai nepamatotiem un neparedzētiem mērķiem izmantojušas 1,48 miljonus eiro. Dažas iestādes izcēlušās ar īpašu izdomu un vērienu. Valsts kontrole nupat pabeigusi finanšu revīziju 26 ministrijās un centrālajās valsts iestādēs, kā arī to pakļautībā esošajā institūcijās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti