Straujuma «Rīgas konferencē 2014»: Krievijas agresija – modinātājzvans Eiropai

Piektdien Gaismas pilī atklāts lielākais Ziemeļeiropas ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2014”. Konferences atklāšanā Gaismas pilī Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzina – Krievijas agresija Ukrainā Eiropai ir kā modinātājzvans. 

Premjerministre arī uzsvēra Latvijas apņemšanos līdz 2020.gadam palielināt aizsardzības budžetu līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta.

„Esmu īpaši priecīga uzņemt Rīgā OECD ģenerālsekretāru, mums šodien izveidojās laba diskusija par Latvijas progresu ceļā uz dalību šajā organizācijā. Bet dalība vēl nebūtu viss, tas būtu pamats labākās globālās ekonomikas un sociālās politikas prakses pārņemšanai,” norādīja Straujuma.

Jau devīto gadu Rīgas konferencē pulcējas augsta līmeņa ārpolitikas eksperti, diplomāti, politiķi un uzņēmēji, un forums pazīstams ar izaicinošiem priekšlikumiem par aktuālākajiem pasaules notikumiem.

 Konference turpināsies arī sestdien, bet plašu rezonansi jau piektdien izraisījis ekonomikas eksperta Karla Heinza Paka paziņojums, ka Eiropa pati vainojama pie gausās atkopšanās no ekonomiskās krīzes. Paks Eiropas Savienību kritizēja par nevēlēšanos ieviest striktāku makroeknomikas koordināciju, un norādīja – valstu ekonomiskās izaugsmes pamatā ir arī spēcīga izglītības sistēma.

Jau ziņots, ka piektdien Eiropas Savienības (ES) oficiālajā vēstnesī publicētais sankciju saraksts, kura apstiprināšana vairāku dalībvalstu iebildumu dēļ ievilkās, ir jaunākais rietumvalstu mēģinājums piespiest Krieviju pārtraukt agresiju Ukrainā un līdzdarboties situācijas stabilizēšanā.

Sekojot ASV piemēram, tagad arī ES sankcijām pakļāvusi Krievijas valstij piederošās naftas kompānijas. Uzņēmumiem “Rosņeftj”, “Gazpromņeftj”  un “Transņeftj” turpmāk būs liegta pieeja finansējumam no  Eiropas finanšu tirgiem.

Tāds pats liktenis gaida bruņojuma uzņēmumus – helikopteru, iznīcinātāju, tanku, zenītraķešu un Kalašņikova automātu ražotājus. Eiropas Savienībā nevēlamo personu saraksts tikmēr papildināts ar 24 Krievijas un anektētās Krimas amatpersonām, kā arī separātistu grupējumu redzamākajām personām. To skaitā iekļauts arī skandalozais Krievijas liberāldemokrātu partijas līderis, Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti