Krustpunktā

Par sertifikātiem iegādātās uzņēmumu akcijas kādiem nes peļņu, citiem ne

Krustpunktā

Latvijā e-paraksta ieviešanas stāsts kļūst arvien veiksmīgāks

Laimdota Straujuma: Šobrīd ir pret mani organizēta milzīga kampaņa

Straujuma: Pret mani pēdējas nedēļās izvērsta milzīga kampaņa

Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") no valsts drošības iestādēm saņēmusi informāciju, ka pret viņu pēdējās divās nedēļās organizēta "milzīga kampaņa". To premjere atklāja Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".

Taujāta par pēdējā laikā publiskajā telpā daudz apspriesto iespējamo Straujumas demisiju, premjere norādīja, ka "Vienotības" kongresā sestdien, 5.decembrī, viņa negrasās paziņot par atkāpšanos no Ministru prezidentes amata.

Straujuma atzīmēja, ka viņai nav nedz veselības, nedz bezspēka problēmas. Taču vienlaikus premjere norādīja, ka viņa "neturas pie krēsla" un kādreiz atgriezīsies Saeimā kā deputāte. "Mums ir jāatceras, ka galvenais neesmu es, bet mūsu valsts. (..) Tad, kad tu redzi, ka ir valstij labāks cits risinājums, tad ir jāpieņem,” teica Straujuma, atzīstot, ka viņa jau redz "valdības galu".

Ministru prezidente atklāja, ka viņa no drošības iestādēm ir saņēmusi informāciju, ka pēdējās divās nedēļās tieši pret viņu, ne viņas vadīto valdību, organizēta "milzīga PR [publisko attiecību] kampaņa". Straujuma gan atturējās atklāt tās organizētājus. "Es strādāju, psiholoģiski mani nevar salauzt," piebilda Straujuma.

Trešdien tikusi sasaukta arī partijas “Vienotība” valdes sēde, kuras sasaukšanas formālais iemesls ir tas, ka pirmdien nenotika tās sēde, bet ir lietas, kas bija jāizrunā. Pēc sēdes beigām vēl kādu stundu runāja Straujuma, partijas līdere Solvita Āboltiņa un Artis Kampars. Pēc sēdes premjere Latvijas Televīzijai sacīja – pat ja viņiem ir domstarpības, publiski nekomentēs.

LTV arī ziņo, ka kuluāros kā iespējamais premjera kandidāts tiek minēts Kozlovskis, kuru šajā amatā gribētu redzēt bijušie Reformu partijas, tagad “Vienotības” biedri.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās daudzkārt ir runāts par to, ka līdz ar valsts budžeta pieņemšanu, kuru Saeima akceptēja pirmdienas, 30. novembra, vakarā, varētu demisionēt Straujumas valdība. Pati valdības vadītāja gan no šī temata apspriešanas vairās, vēl pirmdien sakot, ka visām valdībām reiz pienākot gals.

Sestdien gaidāmais “Vienotības'' kongress licis Straujumas oponentiem “Vienotībā” nogaidīt ar viņas demisijas panākšanu un censties to īstenot pēc kongresa 5.decembrī. Sociologs Aigars Freimanis situāciju salīdzinājis ar 2007.gadu, kad pēc budžeta pieņemšanas atkāpās premjers Aigars Kalvītis, visticamāk, partijas spiediena rezultātā. Kā Straujumas pēctece aizvien biežāk tiek minēta Solvita Āboltiņa.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar premjeri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) uzsvēra - lai gan kopumā fons valstī pašreizējās valdības darbam nav labvēlīgs un izskan runas par tās krišanu, valdībai ir jāstrādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti