Straujuma pārņem no Brokas SAB pārraudzību; demisiju vēl neprasīs

Pēc Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmuma nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai (Nacionālā apvienība, NA) premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība") vēl neprasīs ministres demisiju, jo SAB lēmumu var pārsūdzēt, tomēr viņa pārņems no Brokas SAB pārraudzības funkcijas.

Straujuma pirmdienas rītā žurnālistus informēja, ka ir saņēmusi ziņas par šo SAB lēmumu, tomēr ministres demisiju vēl neprasīs, jo Brokai ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram, un šīs pārsūdzēšanas process var aizņemt diezgan ilgu laiku, līdz pat vēlēšanām.

Straujuma gan norādīja - ja Broka pati gribēs atkāpties, viņa neiebildīšot.

Tāpat Straujuma pārņems no tieslietu ministres SAB pārraudzības funkcijas, lai neveidotos interešu konflikts, tas nozīmē, ka SAB priekšnieks ziņos tieši premjerei.

Premjera arī pastāstīja, ka ar SAB direktoru Jāni Maizīti viņa teikusies jau svētdien, kad viņš pastāstīja par šo iestādes lēmumu. Straujuma atteicās atklāt, vai  iemesli pielaides nesniegšanai Brokai ir nopietni.

Straujuma atzina, ka šī ir pieredze nākamajiem valdības veidotājiem - noskaidrot, vai topošajiem ministriem būs pielaide valsts noslēpumam, lai gan vērtēšanas laiks ir ilgs, līdz pat četriem mēnešiem. 

Bez pielaides valsts noslēpumiem Broka nevar pilnvērtīgi strādāt, parakstīt SAB ziņojumus, kurus izskata valdības slēgtajās sēdēs, piedalīties šajās slēgtajās sēdēs, un šobrīd to dara ministrijas valsts sekretārs. 

Jau ziņots, ka Broka (NA) nav saņēmusi pielaidi valsts noslēpumu saturošajai informācijai, liecina LTV rīcībā esošā informācija. Satversmes aizsardzības birojs piektdien pieņēma lēmumu par pieeju valsts noslēpuma objektiem tieslietu ministrei. Ņemot vērā to, ka personai ar Satversmes aizsardzības biroja vēstules saturu ir jāiepazīstas pašai, nevis jāuzzina tas no plašsaziņas līdzekļiem, komentārus par šo jautājumu birojs piektdien nesniedza.

Broka amata pienākumus pilda jau kopš janvāra, un iespējas pielaidi piešķirt Brokai tiek vērtētas padziļināti.

Iepriekš LTV raidījums  „Panorāma” ziņoja, ka SAB rūpīgi izvērtē gan  Brokas kādreizējo sadarbību ar Ķemeru sanatorijas bijušo investoru "Ominasis Latvia", kā arī jautājumus par viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem. 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti