Panorāma

Obligāts riteņbraukšanas eksāmens ceturtklasniekiem?

Panorāma

I.Sudraba dibinās partiju

E.Cilinski atbrīvo no ministra amata

Straujuma parakstīs rīkojumu par Cilinska atbrīvošanu no amata (20:49)

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") piektdien parakstīs rīkojumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (Nacionālā apvienība, NA) atbrīvošanu no amata.

Straujumas nodomu atlaist Cilinski apstiprināja premjeres preses sekretārs Andis Blinds.

„Šodien es saņēmu vēsti par Cilinska kunga piedalīšanos. Es viņam pat piedāvāju kopā aizbraukt uz Lesteni nolikt ziedus, bet nē. Valdībai nav jāatbalsta pasākumi, kuros ir iespējamas provokācijas un jātaisnojas mūsu sabiedrotajiem. Tā nav leģionāru godināšana, bet vieta, kur dažādi politiski spēki demonstrē savus viedokļus. Godināšana ir Lestenē kapos, vai Doma baznīcā. Kritušos karavīrus mēs godinām 11. novembrī,” saka Straujuma.

Taujāta par iespējamo Romāna Naudiņa (NA) kandidatūru šim amatam, premjere pauda – ja NA izvirzīs, viņai nebūs iebildumu.

Laimdota Straujuma par VARAM ministru

  Pats Cilinskis īpaši sasauktā preses konferencē skaidroja galvenos iemeslus, kāpēc piedalīsies pasākumos, lai godinātu varoņu piemiņu. Amata zaudēšana viņu neuztrauc. „Jau daudzus gadus esmu piedalījies 16. marta pasākumos, jo uzskatu, ka tautai, kas neciena savus varoņus, nav nākotnes! Kā Latvijas patriots, es nevaru rīkoties citādāk, jo arī manai dzīvei nav lielas jēgas bez Latvijas ar nākotni. Es godinu Latviešu leģiona karavīru piemiņu gan Lestenes Brāļu kapos, gan gājienā pie Brīvības pieminekļa,” savu nostāju skaidro Cilinskis.

  Piektdien Cilinskis atkārtoti publiski apliecināja, ka piedalīsies 16.marta pasākumos, tai skaitā pie Brīvības pieminekļa.

  Einārs Cilinskis par dalību 16.marta pasākumos

   Saskaņā ar koalīcijas līgumu nākamais ministra amata kandidāts jāvirza partijai, kuru pārstāv atbrīvotais. Par to, vai Cilinskis bija pelnījis atlaišanu, politiķiem ir dažādi viedokļi.

   Līdz ar to viņš pārkāptu valdības pieņemto lēmumu, ka ministri gājienā neies. Cilinskis ar to jau esot rēķinājies, un sava pēcteča lomā labprāt redzētu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāro sekretāru, Nacionālās apvienības deputātu Romānu Naudiņu.

   Pats Naudiņš norādīja, ka vispirms viņam šis lēmums būtu jāizrunā ģimenē. Vaicāts, vai viņš kā ministrs dotos 16.marta gājienā, Naudiņš norādīja, ka šajā datumā ir viņa mātes dzimšanas diena un viņš vienmēr dodas uz svinībām Valmierā.

   VARAM parlamentārais sekretārs Romāns Naudiņš

    Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata Cilinski, ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Saistītie raksti
    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti