Straujuma oficiāli brīdina Cilinski par atlaišanu par dalību 16.marta pasākumos

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK), ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Straujuma vēstulē koalīcijas partneriem uzsver, ka ar mērķi nodrošināt, lai Latvija netiktu pakļauta nevajadzīgām provokācijām un izpildot koalīcijas līgumā noteikto, viņa informē koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata ministru, kas būs paziņojis par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

Tādejādi gadījumā, ja Cilinskis 14.martā rīkotajā preses konferencē vai man personīgi paziņos par piedalīšanos augstāk nosauktajos pasākumos, es izdošu rakstveida rīkojumu par ministra atbrīvošanu no amata, par kuru nekavējoties paziņošu attiecīgajam ministram," norāda Straujuma.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars šo "Vienotības" lēmumu uzskata par kļūdu. "Tā vietā, lai diplomāti pasaulei skaidrotu latviešu leģiona vēsturi, valsts ir netieši padevusies Krievijas propagandai. Savulaik bez ierunām tika atdota it kā nenozīmīga Abrene. Tās patiesa nozīme bija mūsu attieksmē" norāda Dzintars. Viņš piebilst, ka līdzīgi ir arī ar Brīvības pieminekli un leģionāru godināšanu, jo šī atkāpšanās starptautiski nedos neko, bet "pašu cilvēkiem ir nožēlojams signāls".

Valdības vadītāja savā vēstulē koalīcijas partneriem arī izsaka "visdziļāko cieņu Cilinska profesionālajam darbam ministra amatā", tomēr plānotā rīcība, ar kuru tiktu pārkāpts Ministru kabineta sēdē pieņemtais lēmums, ir uzskatāma par koalīcijas līguma pārkāpumu, kas dod tiesības Ministru prezidentam atbrīvot ministru no amata pienākumu pildīšanas.

Vienlaikus viņa uzsver, ka, izmantojot "necilvēcīgas represijas un nepārtrauktu teroru, gan okupējošā Vācijas nacistiskā vara, gan arī PSRS totalitārā vara, pretēji starptautiskajām tiesībām, nelikumīgi mobilizēja vai piespieda daudzus Latvijas iedzīvotājus pievienoties vienas vai otras valsts bruņotajiem spēkiem".

"Valdības pārstāvji un koalīcijas partijas, esam Latvijas patrioti un respektējam visus karā kritušos karavīrus. Latvijā oficiālā karavīru piemiņas diena ir 11.novembris, nevis 16.marts. Tāpēc visi, kas vēlas izrādīt cieņu kritušajiem karavīriem 16.martā, var doties apmeklēt Lestenes brāļu kapus, tādejādi nepakļaujot Latviju nevajadzīgiem provokācijas draudiem," vēstuli noslēdz premjerministre.

Valdošās koalīcijas līgums paredz, ka Ministru prezidents ne mazāk kā 48 stundas pirms lēmuma juridiskās noformēšanas, proti, rīkojuma sagatavošanas par ministra atbrīvošanu informē sadarbības partnerus par nodomu pieņemt attiecīgo lēmumu. Attiecīgo 48 stundu ietvaros premjers var tikties ar jebkuru Sadarbības partneri pēc tā pieprasījuma.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti