Straujuma: Manā valdībā Izglītības likums netiks mainīts

Manā valdībā Izglītības likuma normas par valodu proporcijām mazākumtautību skolās netiks mainītas, intervijā LNT trešdien uzsvēra Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība").

"Izglītības likums netiks mainīts. Šobrīd Latvijā ir bilingvālās apmācības sistēma, ir vairāk kā simt mazākumtautību skolu, kuras izvēlas kādu no Izglītības likumā paredzētajiem moduļiem [valodu proporciju]," sacīja Straujuma.

Viņa stāstīja, ka tiks gatavoti materiāli skolotāju izglītošanai un kvalifikācijas celšanai, lai viņi varētu profesionālāk apmācīt skolēnus latviešu valodā.

"Nekādas likuma izmaiņas nenotiks manā valdībā," teica Straujuma.

Likums nosaka, ka pašlaik mazākumtautību vidusskolās 60% mācību jānotiek latviski, bet 40% var notikt mazākumtautības valodā. Savukārt pamatskolā mazākumtautību skolām ir iespēja izvēlēties no pieciem variantiem, cik daudz mācību priekšmetu pasniegt latviešu valodā.

Jaunās valdības deklarācijā ir pausts, ka uz apmācībām tikai valsts valodā mazākumtautību skolas varētu pāriet sākot no 2018.gada, kas, savukārt, ir izraisījis protestus.

4.februārī aptuveni 100 cilvēku pie valdības ēkas pieprasīja saglabāt skolās apmācību krievu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti