Īpašās pārraides

Labdarības koncerts «Nepaej garām!»

Īpašās pārraides

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa gadumijas uzruna

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas apsveikuma runa Latvijai gadumijā

Straujuma Jaungada uzrunā novēl staltu stāju un uzņēmīgu, drošu sirdi

Latvija kļūs arvien sakārtotāka  un mūsu cilvēkiem sakārtotākas dzīves, un to izdarīsim mēs paši soli pa solim. Lai jums katram miers un ticība, labestība un nelokāmība, stalta stāja un uzņēmīga, droša sirds, tā Jaungada uzrunā sacīja demisionējusī premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”). 

Jaungada uzrunu premjere gan sāka neierasti, pārsteidzot ar paziņojumu “pie mums Latvijā ir noticis Jaunā gada brīnums – mums ir jauna valdība”. Šādi Straujuma iepazīstināja ar  Latvijas simtgades jauniešiem, kas aktīvi darbojas un iekustina sev līdzīgos visā Latvijā uz labiem darbiem.

“Elīna Baltskara, Mārtiņš Šteins un viņu domubiedri aizrauj citus, lai līdz valsts simtgadei ikvienā pilsētā būtu jaunieši, kuriem nav vienaldzīga savas zemes nākotne, kuri vēlas sniegt savu talantu un aizrautību Latvijai. Jau šodien viņi ir uzņēmīgi un krietni savas zemes patrioti. Un es zinu, ka kāds no viņiem dienās kļūs par ministru vai Ministru prezidentu. Un es varu atstāt savu amatu ar padarīta darba sajūtu,” sacīja Straujuma.

Viņa arī klāstīja, ka Latvija ir stabila valsts ar vienu no augošākajām ekonomikām Eiropā, ir mazināta sociālās nevienlīdzības plaisa, lielāki līdzekļi veltīti mūsu drošībai, izglītībai un veselībai. Ar augstākās izcilības zīmi ir noturēta pirmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Straujuma arī pateicās visiem pašvaldību vadītājiem par dinamisko sadarbību un arī ikvienam iedzīvotājam, ko viņa satikusi dažādās Latvijas vietās, par atbalstu, ierosinājumiem un labdabīgo kritiku.

Topošajai valdībai Straujuma novēlēja daudz izturības un lielu apņemšanos izpildīt pēdējos mājasdarbus, lai nākamgad pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai, kas nozīmēs ceļu uz veselīgu ekonomiku un sakārtotu valsti, kā arī turpināt iesākto un novirzīt dažus procentus no sociālā nodokļa veselības aprūpei.

Tāpat viņa novēlēja, “lai nevienam parlamentārietim nenodreb roka, balsojot par valdības rosināto gāzes tirgus liberalizāciju”.

Viņa arī atgādināja, ka pasaulē, Eiropā un arī mūsu robežu pievārtē ir spēki, kas  dara visu iespējamo, lai veicinātu nedrošību un jukas -  “gluži kā selekcionāri, kas selekcionē augus, šie spēki mēģina uzziedināt arvien jaunus naida ziedus”.

Taču Straujuma pārliecināta, ka Eiropa pārvarēs savu apmulsuma brīdi un kļūs vēl stiprāka, jo mums nav nepieciešami jauni dalījumi.  

Tāpat arvien sakārtotāka kļūs mūsu Latvija un mūsu cilvēkiem sakārtotākas dzīves.

“Mēs nezaudēsim savu pašcieņu un savu pašapziņu. Mēs būsim lepni par savu valsti. Mēs pastāvēsim par savu kārtību, un mēs stiprināsim savas kultūras vērtības, cienot citu kultūru. Mēs pastāvēsim par savām tradīcijām un par jaunradi zinātnē, ekonomikā un mākslā,” uzsvēra Straujuma.

“Mēs pastāvēsim par arvien tiesiskāku valsti, par labestību pret savu tuvāko un līdzcietību pret vājāko. Par stingrību pret nekārtību cēlājiem un drošības kaitinātājiem. Par demokrātiju, kas nepārvēršas anarhijā. Par mūsu Latviju, par mūsu talantīgajiem jauniešiem! Par dedzīgu tuvākā mīlestību, ciešu apņemšanos un atbildīgu darbu! Un par katru, kurš šovakar jūtas apmīļots vai gluži vientuļš, es izsaku savu Jaunā gada vēlējumu. Lai jums katram miers un ticība, labestība un nelokāmība, stalta stāja un uzņēmīga, droša sirds. Laimīgu Jauno gadu!” novēlēja premjere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti