Straujuma: Jaunajai valdībai jāspēj valsts izaugsmi pārnest uz katru ģimeni un cilvēku

Sestdien notiek partijas „Vienotība” kongress, kurā darba kārtībā paredzētas "Vienotības" līderes Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas, demisionējošā premjera Valda Dombrovska un partijas domes priekšsēdētājas Sandras Kalnietes uzrunas, kā arī Ministru prezidenta amata kandidātes Laimdotas Straujumas videouzruna. Straujuma šajās dienās atrodas Berlīnē. Iepriekš šis kongress bija paredzēts pērn novembrī, taču tas tika pārcelts Zolitūdes traģēdijas dēļ.

Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma videouzrunā uzsvēra, ka jaunajai valdībai jāturpina līdzšinējā Ministru prezidenta Valda Dombrovska valdību uzņemtais kurss un arvien vairāk jādomā, kā izaugsmi makroekonomiskā līmenī pārnest uz katru ģimeni un katru cilvēku.

Kā vienu no topošās valdības prioritātēm Straujuma nosauca vides sakārtošanu, lai veicinātu uzņēmējdarbību un nodrošinātu jaunu darbavietu radīšanu. „Stabilitāte ir vajadzīga visiem - uzņēmējiem, investoriem un arī cilvēkiem laukos,” pauda Straujuma.

Tāpat Ministru prezidenta amata kandidāte uzsvēra, ka nākamajai valdībai jāsagatavo Eiropas Savienības fondu programmas un jānodrošina to darbu uzsākšana jau nākamajā pusgadā.

Nākamās valdības prioritāte ir arī izglītības sistēmas uzlabošana, apliecināja Straujuma. „Tā ir mūsu nākotne. Es nevaru iedomāties, kā bez kvalitatīvas izglītības mēs varam attīstīt uzņēmējdarbību un sasniegt labklājību,” uzsvēra premjera amata kandidāte, paužot gandarījumu, ka nākamajā valdībā atbildību par izglītības sistēmu uzņēmusies „Vienotība”.

Ministru prezidenta amata kandidāte norādīja, ka svarīgs jautājums ir arī attieksme pret darāmajiem darbiem un līdzcilvēkiem. „Mēs tālu netiksim, ja meklēsim tikai kļūdas un izrādīsim nenovīdību,” pauda Straujuma, aicinot politiķus apspriest jautājumus un risināt problēmas lietišķi.

Tāpat Straujuma apliecināja, ka topošā valdība ir apņēmusies noskaidrot 21.novembra Zolitūdes traģēdijas cēloņus un sakārtot likumdošanu. „Taču tas nav tikai valdības un Saeimas darbs - katram no mums ir jāaizdomājas par savu attieksmi pret darāmajiem darbiem. Es patiešām vēlos, lai ikviens Latvijā justos labi,” viņa uzsvēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti