Panorāma

Atklāta Aspazijai veltīta ekspozīcija

Panorāma

Kāpēc atņēma pielaidi valsts noslēpumam?

E.Dreimanei atņem pielaidi valsts noslēpumam

Straujuma: Dreimanei atņemta pielaide valsts noslēpumam un viņu atbrīvos no amata

Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei ir atņemta pielaide valsts noslēpumam, pirmdien pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem pavēstīja premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”). Dreimane solījusi pārsūdzēt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par pielaides anulēšanu.

Pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei atcēlis Satversmes aizsardzības birojs (SAB), kas par savu lēmumu informējis Ministru prezidenti.

Līdz ar to Dreimane tiks atcelta no amata, jo Valsts kancelejas vadītāja postenī ir daudz jāstrādā ar klasificēto informāciju. Tiesa, pašreizējā Valsts kancelejas direktore šādu lēmumu var pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Patlaban darbu ar klasificētu informāciju Valsts kancelejā uzņemsies Dreimanes vietniece.

Laimdota Straujuma

  „Valsts kanceleja strādā ar klasificētu informāciju, kā jūs saprotat, un kancelejas vadītājs… Nu, var visādas kombinācijas gudrot, bet tas nav ilgtspējīgi, ja nevar darboties ar klasificētu informāciju. Un es uzreiz noraidu jebkādas spekulācijas par viena vai otra cilvēka virzīšanu uz šo amatu – pilnīgi un kategoriski, nē. Tiks rīkots konkurss un konkursa ceļā tiks izvēlēts [direktors]. Un es arī neredzu nekādus argumentus, lai varētu apgalvot, ka uz Maizīša kungu ir izdarīts kāds politiskais spiediens – pilnīgi kategoriski es noraidu to,” sacīja Straujuma.

  Straujuma norādīja, ka Dreimanei, visticamāk, piedāvās citu amatu valsts pārvaldē, kur nebūs vajadzīga pieeja klasificētai informācijai. Premjere atzina, ka Dreimane ir laba speciāliste, tāpēc viņai valsts pārvaldē ir nepieciešams jauns amats.

  Koalīcijas partijām nav būtisku iebildumu pret Dreimanes atbrīvošanu no amatu un iecelšanu citā amatā valsts pārvaldē, sacīja premjere.

  SAB jau vairākkārt bija aicinājis Dreimani uz tikšanos. Taču Valsts kancelejas direktore uz to vēlējusies ierasties tikai ar advokātu, kam savukārt nepiekrita SAB.

  Iepriekš Dreimane pauda viedokli, ka, iesaistot viņas darba izvērtēšanā Satversmes aizsardzības biroju, kura pārstāvji nav iekļauti vērtēšanas komisijā, šis process kļuvis prettiesisks un neobjektīvs.

  Jau vēstīts, ka Dreimane izvairījās no kontaktiem ar Satversmes aizsardzības biroju, kas veic pirmstermiņa pārbaudi attiecībā uz viņas darbu, informēja SAB. Tikmēr Dreimane pauž, ka aicinājums ir klajā pretrunā ar likumdošanā noteikto novērtēšanas kārtību.

  Marta sākumā aizkavējās Dreimanes darbības izvērtēšana. Viņa saņēmusi pārmetumus par ierēdņu darba kvalitāti, ka tie šķērdē nodokļu maksātāju naudu. Gan vērtēšanas komisija, gan valsts pārvaldes eksperti atzinīgi analizē kancelejas vadītājas līdzšinējo darbību, taču saredz arī trūkumus.

  Valsts kancelejas vadītājas paveikto vērtē ik pēc diviem gadiem. Elita Dreimane šajā amatā ir kopš 2011.gada, kad valdību vadīja Valdis Dombrovskis („Vienotība”).

  4 komentāri
  jusis
  Man sen jau likās, ka Elita ir stipri pārsniegusisavas kompetences griestus
  :/
  Nu Vienotība pavisam nesmuki izskatās. Laikam presē rakstītajam būs taisnība.
  saprātīgs risinājums
  Premjere atradusi saprātīgu risinājumu, lai neturpinātos balagāns ar draudiem par tiesvedībām un reālām prasības celšanām tiesā. Pelnījusi, protams, viņa būtu ne tik saudzīgu risinājumu, bet tad izrāde turpinātos bezgalīgi.
  ...
  ierēdņiem jāciena valsts un jārāda piemērs pārējiem! ..nevis jāskraida ar advokātiem pa kabinetiem.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti