Rīta Panorāma

Baham 329 !

Rīta Panorāma

Intervija ar Rolandu Lappuķi

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Straujuma: Cīņā ar «spaisiem» jāiesaista jauniešu organizācijas

Premjerministre Laimdota Straujuma (”Vienotība”) pārliecināta, ka cīņā ar „spaisiem” ir vairāk jāiesaista jaunieši dažādās brīva laika pavadīšanas aktivitātēs, un nākamajā Narkotiku apkarošanas padomē aicināja arī jauniešu organizācijas sniegt savus priekšlikumus.

Straujuma intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” atzina, ka jauniešiem ir jāpiedāvā brīva laika pavadīšanas iespējas, jāatrod nodarbe, lai atturētu viņus no legālu vai nelegālu apreibinošu vielu lietošanas.

Viņa arī uzsvēra, ka jauniešu izglītošana par narkotiku nodarīto postu ir viens no svarīgākajiem momentiem.

Uz nākamnedēļ paredzēto Narkotiku apkarošanas padomes sēdi uzaicināti arī vairāku jauniešu nevalstisko organizāciju pārstāvji,  lai iesniegtu savus priekšlikumus cīņai ar „spaisiem”, tāpat savus priekšlikumus sniegs ministrijas.

“Lai uzvarētu “legālo narkotiku” sērgu, jauniešus vajag iesaistīt sportā un citās alternatīvās, pozitīvās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs,” ir pārliecināti jauniešu organizāciju pārstāvji, kuri pirmdien tikās ar premjerministri, teikts organizāciju izplatītajā paziņojumā medijiem.

Tikties ar premjerministri bija ieradušās biedrības „Par sportisku sabiedrību”, „Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības” un „Ghetto Games” kustības pārstāvji. Šīs organizācijas apvieno vairākus tūkstošus jauniešu un katru gadu rīko arvien vairāk pasākumu, kas vērsti uz jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu, pozitīvām emocijām un līderisma iemaņu attīstību.

“Jauniešus nevarēs pārliecināt ar Veselības vai Izglītības un zinātnes ministrijas bukletiem vai citiem izdales materiāliem. Jaunieši, pusaudži uzklausa un uzticas saviem vienaudžeim un viedokļu līderiem, nevis ierēdņiem. Tāpēc informatīvo kampaņu un citu aktivitāšu rīkošanā ir jāiesaista tie, kas spēj aizraut un pārliecināt jaunatni,” uzskata jauniešu organizācijas.

Tikšanās laikā premjerministre apņēmās nodrošināt grozījumu likumprojektā „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” stāšanos spēkā jau pavasarī. Valdības vadītāja vienojās arī par to, ka tuvākajā laikā tiks rasta iespēja piešķirt valsts finansējumu, lai nodrošinātu visaptverošu un uzrunājošu informatīvo kampaņu, kurā jauniešu viedokļu līderi dalīsies ar savu pieredzi un paudīs, ka šobrīd aktuāli ir būt veselam un sportiskam. Kampaņas ietvaros paredzēts arī informēt par vairāk kā 300 aktivitāšu iespējām vasaras brīvlaika periodā visā Latvijā.

Biedrību pārstāvji pauda pārliecību, ka valsts politikas mērķim jābūt virzītam uz bērnu veselības veicināšanu. Valstij ir nepieciešams nodrošināt līdzfinansējumu projektiem gadu no gada, kas jauniešus motivē veselīgam dzīvesveidam, dzīvei bez narkotikām un lietderīga laika pavadīšanas iespējām. Taču līdz šim jaunatne nav bijusi valdības prioritāšu sarakstā. Tieši tādēļ, lai spētu nodrošināt ilgtermiņa ietekmi jauniešu fiziskai un garīgai izaugsmei, tikšanās laikā biedrības apņēmās sniegt savu redzējumu premjerministrei  jaunatnes politikas un aktivitāšu plāna realizēšanai turpmākajiem 5 gadiem.

Deviņas jauniešu organizācijas pagājušajā nedēļa ar atklātu vēstuli vērsās pie Latvijas premjerministres Laimdotas Straujumas ar lūgumu tikties, lai runātu par iespējām apkarot tā saucamo “legālo narkotiku” straujo izplatību un aicinājumu valdības vadītājai aktīvi pievērsties šai problēmai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt