Rīta Panorāma

Daugavpils teātra radošais gars

Rīta Panorāma

Izstāde «Jaunā sievišķība»

Vai iespējams jau nākamnedēļ gaidāmas pārbīdes valdībā?

Straujuma aicina iedzīvotājus uzmanīties no provokācijām 16.martā

Ministru prezidente Laimdota Straujuma („Vienotība”) aicina Latvijas iedzīvotājus uzmanīties no provokācijām Leģionāru piemiņas dienas  pasākumos 16.martā un kritušos pieminēt memoriālā Lestenē.

Intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” Straujuma aicināja visus iedzīvotājus uzmanīties  no provokācijām un 16.martā nepieļaut fiziskās sadursmes starp dažādu pasākumu dalībniekiem.

Straujuma norādīja, ka šogad bez tradicionāla leģionāru piemiņas gājiena un ziedu nolikšanas 16.martā plānoti arī divi tā dēvēto antifašistu mītiņi, un arī „notikumi Ukrainā uzliek savu zīmogu”.

Viņa norādīja, ka ciena cilvēkus, kuri vēlas pieminēt kritušos, bet aicināja braukt uz Lesteni.

Viņa arī atkārtoti uzsvēra, ka valdības ministriem nebūtu jāpiedalās 16.marta pasākumos Rīgas centrā, kur var parādīties kāda neviennozīmīga simbolika un kurus neizprot arī Eiropā, taču neatklāja, vai vides ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība), kurš sola piedalīties 16.marta gājienā, zaudēs amatu.

Straujuma vien sacīja, ka par to otrdien spriedīs valdība un ka pats Cilinskis atkāpties negrasās. Straujuma atzina, ka var cienīt cilvēku, kurš jau vairāk nekā desmit gadis piedalās 16.marta pasākumos, taču, uzņemoties ministra amatu, viņam būtu jādomā par to, „ko viņa rīcība dod valstij”.

Premjerministre arī pauda, ka pēdējos gados 16.martu radikāļi izmanto, lai parādītu savu nostāju, un valdība visus karos kritušos piemin 11.novembrī, Lāčplēša dienā.  

Jau ziņots, ka „Vienotība” brīdinājusi koalīcijas partnerus - nevienam no valdības ministriem 16. marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa nepiedalīties vai arī tiks atsaukts  Bet Cilinskis vēl pirmdien solīja piedalīties 16.marta gājienā.  Nacionālās apvienības vadība atzīst, ka Cilinskis  rēķinās ar iespēju zaudēt amatu jau nākamnedēļ.

Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāms paaugstināts drošības risks, un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā, kā arī pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti