Strādnieks Zolitūdes traģēdijas tiesā pieļauj – paletes ar bruģi varēja apdraudēt ēkas jumtu

Otrdien, 31.janvārī, tiesa turpināja skatīt Zolitūdes traģēdijas lietu, un būvfirmas palīgstrādnieks Valērijs Dombrovskis tiesā stāstīja, ka sagruvušās ēkas jumta esot stāvējušas aptuveni 12 paletes ar bruģi, kas, viņaprāt, varēja apdraudēt jumta izturību.

Otrdien uz sēdi piespiedu kārtā tika nogādāti pieci no sešiem lieciniekiem. Vienā gadījumā tiesas lēmumu par piespiedu nogādāšanu nav izdevies izpildīt. Trīs liecinieki bija “Maxima” darbinieki, savukārt vēl divi strādāja būvfirmā “Tomeks”, kas uz sagruvušās “Maxima” jumta veica mūrēšanas darbus.

Būvfirmas palīgstrādnieks Valērijs Dombrovskis apgalvoja, ka uz “Maxima” jumta esot stāvējušas aptuveni 12 paletes ar bruģi. Tas, saskaņā ar viņa liecībām, varēja apdraudēt jumta izturību.

Pēc valsts apsūdzības uzturētāja Agra Skradaiļa vārdiem, šīs liecības tikšot analizētas kopsakarā ar pārējām liecībām.

“Katra liecinieka liecība tomēr jāvērtē kopsakarībā arī ar pārējām liecībām. Tas, ka uz jumta tika celta būvmateriāli, tas ir viennozīmīgi. Jautājums ir par pašu procesu, kā tas tika izpildīts, un tas tiks analizēts,” norādīja Skradailis.

Tāpat vairāki cilvēki teica, ka ar drošības instrukcijām esot iepazinušies, bet traģēdijas dienā neesot atstājuši veikala telpas, izdzirdot signalizāciju.

Apsūdzētās SIA «Maxima Latvija» darba aizsardzības speciālistes Innas Šuvajevas advokāte Jeļena Kvjatkovska pauda, ka par savu drošību jārūpējas arī pašam darbiniekam.

“Manuprāt, ir svarīgi tomēr atcerēties, ka visi cilvēki, kas strādā jebkurā uzņēmumā, ir principā pieaugušie, rīcībspējīgie cilvēki un, protams, ka darba devēja uzdevums ir viņus instruēt un izskaidrot viņam, kā jārīkojas dažādās situācijās. Bet tālāk, protams, ne viss ir atkarīgs no darba devēja šādās situācijas, un daļēji tomēr katram cilvēkam ir jārūpējas par savu drošību arī pašam,” pauda advokāte.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Pērn 8.decembrī tiesa sanāca uz pirmo sēdi, lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt