Aktuāli

Politoloģe Iveta Kažoka par Mārtiņa Krieviņa demisiju

Aktuāli

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns par 2018. gada budžetu

Stradiņa slimnīca gatavo dokumentus būvvaldei par jaunā korpusa pieņemšanu ekspluatācijā

«Stradiņu» jauno korpusu jau iekārto; šonedēļ plāno iesniegt dokumentus par nodošanu ekspluatācijā

Šonedēļ Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca plāno iesniegt nepieciešamos dokumentus Rīgas pilsētas būvvaldē ar aicinājumu nodot ekspluatācijā slimnīcas jauno korpusu. Pabeigti visi būvniecības darbi un saskaņošanas procesi ar citām institūcijām, kā arī jaunajā korpusā aktīvi notiek pirmie ievākšanās darbi.

Košs un moderns

Paula Stradiņa universitātes slimnīcas jaunais korpuss izceļas uz kopējā slimnīcas fona. Gan košo, sarkano toņu dēļ, gan tādēļ, ka jaunā būve ir krietni modernāka nekā pārējie korpusi. Tā uzskata uzrunātie pacienti.

"Moderna celtne. Varbūt tad ir šai ēkai remonts arī vajadzīgs. Varbūt kaut ko piezīmēs klāt, kaut ko drusku piekrāsos. Nezinu, tā telpa jau tāda interesanta uztaisīta. Tas sarkanais varbūt ir drusku uzkrītošs, bet es domāju, ka cilvēki, kad viņi meklēs, viņiem vieglāk atrast būs to sarkano," saka Ināra un, viņasprāt, uz jaunā korpusa fona vajadzētu domāt par veco telpu atjaunošanu. Ārstēšanās mājīgā vidē slimnieka labsajūtai esot ļoti būtiska.

Kundzes sacītajam piekrīt arī medicīnas students Matīss, kurš gan bažījas, vai studenti varēs praktizēt jaunajā korpusā, kaut  to ļoti vēlētos: "Šīs nodaļas ir ļoti vecas, un es domāju, daudziem pacientiem arī ir trīs vai četru pacientu palātas, kas neatbilst, manuprāt, standartiem, kādiem vajadzētu būt modernās slimnīcās."

Viedokļi gan ir dažādi, piemēram, citi Latvijas Radio uzrunātie pacienti norādīja, ka viņiem gan mājīgākas un siltākas šķiet ierastās telpas.

Gatavojas ēku nodot ekspluatācijā

Jauno korpusu izdevies pabeigt iepriekš pagarinātajā termiņā līdz šī gada aprīlim. Vairākkārt vēstīts par būvdarbu kavēšanos dažādu iemeslu dēļ. Korpusa būvniecības laikā mainījās būvdarbu vadītājs un būvniecības problēmu dēļ pirms diviem gadiem amatu nācās atstāt bijušajam slimnīcas vadītājam.

Bija bažas arī par Eiropas naudas iespējamu pazaudēšanu, ja projekts atkārtoti kavētos. Par šādu scenāriju bažu vairs neesot, sazvanīts saka būvnieku pilnsabiedrības „SBRE” un konkrēto būvdarbu vadītājs Valdis Koks: "Visi papīri, atzinumi ir saņemti, tā kā tur nekādiem pārpratumiem nevajadzētu būt. Mēs klāt vēl būsim un esam kādu brīdi, kamēr viņi ievāksies. Tāpat mums tur būs jābūt, un tas ir normāli tikai, ka būvnieks palīdz."

Stradiņa slimnīca pašlaik gatavojot nepieciešamos dokumentus Rīgas pilsētas būvvaldei, aicinot ēku pieņemt ekspluatācijā. Sagaidāms, ka dokumentus būvvaldē iesniegs jau šonedēļ.

Mazgā logus un iekārto

Pagaidām ēku vēl apjož metāla žogs, taču arī vairāku metru attālumā no ieejas var manīt iekšā valdošo rosību. Darbinieki mazgā logus, un strādnieku kustība arī manāma visu laiku.

"Šobrīd jau tie ir tādi, varētu teikt, uzkopšanas un atsevišķu tādu sīku detaļu pieslīpēšanas darbi. Lielā mērā arī uzskatām, ka ēka būtu gatava nodošanai.

Visticamāk, tuvāko dienu laikā arī tiks iesniegts Rīgas pilsētas būvvaldē šis iesniegums vai apliecinājums par ēkas gatavību nodošanai ekspluatācijā, un pēc tam jau būvvalde varēs lemt par komisijas izveidi un ēkas pieņemšanu ekspluatācijā," stāsta slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Sīle ir pārliecināta, ka nekādu aizķeršanos pieņemšanai ekspluatācijā nevajadzētu būt. Jau pieminēto iepriekšējo problēmu dēļ slimnīca pastiprināti pēdējā gada laikā uzraudzījusi būvlaukumā notiekošo un regulāra bijusi arī būvvaldes klātbūtne.

Sīle rāda, kur atradīsies pacientu reģistratūra, kas jau daļēji iekārtota: "Tās, kas ir uzstādītas, tās ir šajā būvprojektā paredzētās mēbeles, kā, piemēram, reģistratūru aprīkojums, vairāki galdi. Vēl citu mēbeļu nav. Tāpat ir pieliktas norādes, uzraksti, tāpat ir domāts ļoti daudz par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pacientiem ēka durvis vērs pavisam drīz, 1.jūnijā, kas faktiski ir nedaudz vairāk par diviem mēnešiem, un šis laiks noteikti pienāks ļoti ātri."

Jaunajās telpās atradīsies poliklīnika, vairākas nodaļas, tostarp grūtniecēm, un arī dažādi izmeklējumi būs pieejami vienuviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt