Panorāma

Barikādes bija mūsu sirdsapziņa

Panorāma

Telefonintervija ar Skaidrīti Ābramu

Stradiņu jaunie korpusi vecās problēmas neatrisinās

Stradiņu jaunie korpusi vecās problēmas neatrisinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc ilgus gadus lolotiem sapņiem par modernu ārstniecības iestādi šogad Stradiņa slimnīcā beidzot sola pabeigt jauno korpusu. Taču ne visiem sapņiem lemts piepildīties. Finansējums laika gaitā samazināts, reiz iespaidīgie plāni sarukuši. Tā, piemēram, uzņemšanas nodaļa, kurā pacientiem nepievilcīgās un pārpildītās telpās stundām jāgaida palīdzība, bet ārsti pārslodzē vai raujas uz pusēm, paliks, kur bijusi. Slimnīcā tomēr cer, ka veselības politika mainīsies un ar laiku arī uzņemšana un neatliekamā palīdzība slimnīcā tiks uzlabota.

Slimnīcas uzņemšana ir tās spogulis - tā saka Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra (NMC) vadītājs un atzīst, ka šobrīd labāko iespaidu tā noteikti neatstāj. Un, lai arī Stradiņa slimnīcā šobrīd top jauns korpuss, uzņemšanas problēmas tas joprojām neatrisinās.

Šobrīd vēl veic celtniecības darbus, bet jau gada beigās mūsdienīgas ārstniecības iestādes telpas uzņemšanas nodaļas pacienti, kas gaida palīdzību, varēs vērot vien pa logu. Teju nepārtrauktā plūsmā vienlaicīgi te palīdzību gaida ap 60 cilvēku, kamēr gultasvietu ir vien 25. Otrdien pat vēl mazāk, jo uzraksts uz tāfeles vēsta - trīs gultas atdotas citām slimnīcas nodaļām, kas ir pārpildītas.

"Tā rezultātā, ka mums uz pusi pietrūkst šo gultasvietu, pacientus, kuri guļ, ja viņi var piecelties un apsēsties, mēs lūdzam piecelties un apsēsties kopīgā koridorā, kur vienlaicīgi atrodas līdz 30 pacientiem viens otram blakus, un smagākos apguldām. Jo mums nemitīgi šie pacienti ir jāuzņem un uzņemšanas plūsma jānodrošina," saka P.Stradiņa slimnīcas NMC vadītājs Roberts Spručs.

Vieta jaunajās celtnēs neatradīsies arī Dzemdību nodaļai, ķirurģiskajām operācijām un citām būtiskām funkcijām. Paveicies poliklīnikai, aprūpes nodaļām, laboratorijai. Sākotnējā projektā labāku dzīvi solīja visiem. Bet taupības apsvērumu dēļ daudzas lietas no projekta izsvītrotas vēl iepriekšējās vadības laikā pirms diviem gadiem.

Neatliekamās medicīnas centra vadītājs tagad vairās kādu vainot, taču uzsver, ka slimnīcu plānošana ir nopietna nozare, kur funkcijas jāplāno pārdomāti. "Un, ja mēs tagad sakām - ir liela māja un, ziniet, mēs no viņas tagad būvēsim tikai 50%, tad visa tā pārējā funkcionālā loģistika pazūd un tie 50% funkcionē tā, kā viņi funkcionē," saka Spručs.

Centra vadītājs negrib, lai izskatītos, ka tagad slimnīcā nodaļas konkurē, kurš tad tiks jaunajā mājā. Arī slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits skaidro - tāpat poliklīnika vai aprūpes nodaļas līdz šim atradās nepiemērotās telpās, bez liftiem, bez pazemes savienojuma ar citām ēkām, kā dēļ pacienti arī ziemas salā jāpārvieto pa āru, un pelnījušas jaunu vidi.  Arī citādā secībā funkcijas pārvietot uz jaunajiem korpusiem nebūtu iespējams, jo gluži vienkārši - ēku, kas projektēta poliklīnikai, tik vienkārši nevar pārveidot neatliekamajai palīdzībai. Taču viņš sagaida, ka risinājums būs.

"Mēs ļoti ceram, ka mēs varēsim turpināt šīs visas lietas jaunajā Eiropas fondu plānošanas periodā, un visas šīs ļoti vajadzīgās lietas arī izveidot," saka P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Šis lēmums gan nav atkarīgas no pašas slimnīcas. Veselības ministrijā, kas ir tās īpašniece jeb kapitāldaļu turētāja, šīs dienas laikā nekādu komentāru nevarēja sniegt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti