Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Stradiņos unikāla aortas operācija

Stradiņos veikta Latvijai unikāla aortas operācija

Paula Stradiņa slimnīcas asinsvadu ķirurgi veikuši unikālu aortas operāciju, ar iespējami saudzīgām metodēm ievietojot pacientam īpaši ražotu protēzi. Līdz šim šādas operācijas Latvijā neveica un pacienti ar ārstu konsīlija lēmumu devās uz operācijām ārzemēs.

Uzsākot šādas operācijas Latvijā, izdosies ietaupīt arī valsts līdzekļus, bet slimniekiem nebūs jāmēro garš ceļš uz svešas valsts slimnīcām.  

Četru stundu ilgajā operācijā piedalījās arī profesors Huberts Šelcigs no Diseldorfas universitātes slimnīcas. Līdz šim mūsu pacienti šādas operācijas veica Vācijā, tāpēc vācu profesors bija kā skolotājs un drošības garants.

“Šoreiz tā tiešām ir nevis pseidounikāla, bet unikāla, jo mēs esam izārstējuši pacientu ar ļoti sarežģītu vēdera aortas aneirismu, agrāk mēs sūtījām uz Eiropu,” atzina asinsvadu ķirurgs, profesors Dainis Krieviņš.

Pacients pēc unikālās operācijas jūtas ļoti labi un jau piecēlies kājās.

Agrāk pēc tik smagas operācijas pacientam gadu būtu darba nespēja. Bet Sergejs jau pavisam drīz atkal varēs sēsties pie autobusa stūres. Viņš ir šoferis “Rīgas satiksmē”.

“Man ir mājās dzīvnieki! Viņi mani gaida!” atzina Sergejs.

Operācijas izmaksas ir ap 50 000 eiro. Aptuveni pusi cenas veido unikālā protēze – aortas stents. To mēnesi rūpnīcā gatavoja īpaši šim pacientam, lai tas anatomiski atbilstu visiem asinsvadiem.

“Aorta ir lielākais asinsvads, kas no sirds nes asinis pa visu organismu. Kādreiz izveidojas paplašinājumi, un tie pārplīst. Šim pacientam bija iespēja nomirt. Vai nu plaša ķirurģiska operācija,” pastāstīja Dainis Krieviņš.

Lai šādas un citas sarežģītas operācijas varētu turpināt, Stradiņi gaida jau iepriekšējās veselības ministres laikā apsolīto hibrīdzāli. Tās izmaksas ir 1,8 miljoni eiro, bet neatsverama ir iespēja mūsu pacientus operēt mājās, nevis citviet Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti