«Stradiņos» sprādzienā cietuši divi darbinieki; evakuēti 170

Ugunsgrēkā Rīgā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā piektdienas rītā cietuši divi slimnīcas tehniskie darbinieki, kas nodoti mediķiem, septiņi izglābti un evakuēti vairāk kā 170 cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

„Pēc pēdējiem datiem ir divi cietušie, kas atradās tuvu notikuma vietai, abi ir slimnīcas tehniskie darbinieki. Viņi guvuši apdegumus, nodoti mediķiem. Uz šo brīdi evakuēti 170 cilvēki, septiņi izglābti, kas iznesti, jo nepārvietojas," pastāstīja VUGD pārstāve Inga Vetere.

Kad VUGD ēku atzīs par pilnīgi drošu, tajā sāks strādāt policija, lai izmeklēt notikuma vietu un konstatētu, kas bija par iemeslu sprādzienam.

Pēc notikušā slimnīcā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Savukārt šobrīd draudi personālam un pacientiem vairs nepastāv, slimnīcas personāls atgriežas darbavietās, ziņo ugunsdzēsēji.

Tomēr slimnīcas teritorija joprojām ir norobežota un tajā strādā 65 ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks slimnīcā ir lokalizēts, bet ne likvidēts.

Postījumi, kas nodarīti slimnīcas ēkai, nešķiet lieli – cietis vien pagrabstāvs.

Slimnīcā jau ir atgriezušies vairāki mediķi, kuri redzami ēkas balkonos. Savukārt pacienti joprojām tiek vesti ārā. 

Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis sacīja, ka negadījuma brīdi nav notikušas svarīgas operācijas. Viņaprāt, modernā slimnīcā tāda situācija nebūtu pieļaujama.

Jau vēstīts, ka plkst. 09:31 VUGD saņēma informāciju, ka Pilsoņu ielā, Rīgā, Stradiņa slimnīcas piecstāvu ēkas pagrabā notika eksplozija, kā rezultātā notika aizdegšanās. Ugunsgrēks izplatījās 50 m2 platībā. To izdevās lokalizēt plkst. 10.38, informē VUGD. Uz vietas atrodas 13 autocisternas, autopacēlājs un autokāpnes. Tāpat notikuma vietā ieradusies Valsts policija, kas skaidros notikušā apstākļus.

Kā liecina Latvijas Radio rīcībā esošā informācija, noticis sprādziens. Darbinieki pieļauj, ka varētu būt eksplodējuši slimnīcas teritorijā glabātie skābekļa baloni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti