Stradiņa Universitāti vadīs nodaļas dekāns Pētersons vai profesors Vētra

Ceturtdien, 9. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks rektora vēlēšanas un atbildīgajam amatam ir pieteikušies divi kandidāti: Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

RSU pārstāvis Edijs Šauers par rektora vēlēšanāmAnnija Petrova
  „Esošajam rektoram profesoram Jānim Gardovskim pilnvaras beidzas šī gada 31. decembrī,” stāsta Stradiņa universitātes pārstāvis Edijs Šauers.

  “Līdz ar to jaunajam rektoram darbs būtu jāsāk no nākamā gada. Uz Rīgas Stradiņa universitātes rektora amatu ir pieteikušies divi ļoti cienījami kandidāti: profesors Aigars Pētersons un profesors Jānis Vētra. Profesors Aigars Pētersons Rīgas Stradiņa universitātē strādā jau vairāk nekā 34 gadus, bijis Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, šobrīd Doktorantūras nodaļas dekāns, izgājis cauri visiem universitātes posmiem. Savukārt profesors Jānis Vētra šobrīd ir Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, arī strādā universitātē jau vairākus gadu desmitus, ir profesors, iepriekš arī jau bijis universitātes vadītājs un šobrīd atkal kandidē,” norādīja Šauers.

  Jauno rektoru uz pieciem gadiem ievēlēs universitātes Satversmes sapulce. Stradiņa universitātē tā sastāv no 130 cilvēkiem, no kuriem 20% ir studējošie. Uzvarēs tas kandidāts, kurš saņems atbalstu no vairāk nekā puses klātesošo. Vēlāk amatā jaunais rektors jāapstiprina valdībai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti