Stradiņa universitātes rektora amatam pieteikušies Vētra un Pētersons

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatam pieteikušies divi kandidāti - Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

Kā informēja augstskolā, Pētersons dzimis 1959.gadā. Viņš ir habilitēts medicīnas doktors, profesors un RSU strādā kopš 1984.gada. Pētersons izstrādāji 435 zinātniskās publikācijas, kā arī četrus izgudrojumus. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti. Pētersons bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, savukārt patlaban viņš ir Doktorantūras nodaļas dekāns.

Pētersons ir arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas valdes loceklis. Iepriekš bijis arī Saeimas un Rīgas domes deputāts.

Vētra tāpat dzimis 1959.gadā. Vētra arī ir habilitēts medicīnas doktors un profesors. Viņš RSU strādā kopš 1998.gada. Vētras uzskaitē ir 379 zinātniskās publikācijas, piecas autorapliecības. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši 14 doktoranti. Vētra jau ir ieņēmis RSU rektora amatu, augstskolu vadot no 1999.gada līdz 2007.gadam. Tāpat Vētra bijis Latvijas Zinātnes padomes loceklis, kā arī iepriekš veicis Saeimas deputāta pienākumus.

Vētra par lēmumu kandidēt uz RSU rektora amatuAnnija Petrova
Vētra lēmumu kandidēt pieņēmis ilgāku pārdomu rezultātā, izvērtējot pieredzi, ko pēdējo deviņu gadu laikā guvis darbā Augstākās izglītības padomē. Svarīgi nodrošināt, lai RSU arī turpinātu attīstīties kā kvalitatīva augstākās izglītības iestāde.

 

Patlaban augstskolas rektors ir Jānis Gardovskis. Viņa pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē, iztekot otrajam termiņam rektora amatā. Jauna RSU rektora vēlēšanas paredzētas 9.novembrī.

Saskaņā ar Augstskolu likumu un RSU Satversmi rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce un apstiprina Ministru kabinets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti