Sadaļas Sadaļas

Stradiņa universitāte kļūs par Daugavpils slimnīcas akcionāru

Daugavpils reģionālās slimnīcas akcionāru sapulcē pieņemts lēmums iekļaut dibinātāju sastāvā Rīgas Stradiņa universitāti. Latvijā tas ir pirmais gadījums, kad kādas reģionālas nozīmes medicīnas iestādes dibinātāju sastāvā tiek iekļauta augstākās izglītības mācību iestāde.  

Slimnīca plāno cieši sadarboties ar universitāti, veidojot apmācību programmu rezidentiem un medicīnas māsām, kas pavērs jaunas iespējas kadru piesaistē, pārliecināti Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

“Es domāju šāds lēmums, ka Rīgas Stradiņa universitāte kļūs par vienu no slimnīcas akcionāriem, ir ļoti stratēģiski svarīgs slimnīcas attīstībai,” pārliecināts Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Reinis Joksts.

Viņš norāda, ka turpmāk slimnīcai būs lielākas iespējas piesaistīt darbam jaunos speciālistus un paaugstināt jau esošā medicīnas personāla kvalifikāciju.

“Palielinot mācību programmu apjomu un izmantojot slimnīcas struktūru šo programmu realizācijai, mēs iegūstam to, ka slimnīcā ir vairāk iespēju apmācīties jaunajiem speciālistiem – te es domāju rezidentus, medicīnas māsas, kurām vajadzīga specializācija. Arī pašlaik atsevišķas rezidentūras programmas ir iespējams realizēt mūsu slimnīcā, bet šajā gadījumā šādu specialitāšu skaits pieaugs. Līdz ar to pieaugs iespēja mūsu speciālistiem apmācīties,” pauda Joksts.

Daugavpils dome pirms kāda laika ar universitāti jau noslēdza sadarbības līgumu. Patlaban jaunajiem ārstiem jeb rezidentiem tiek maksātas stipendijas ar nosacījumu, ka viņi turpinās strādāt Daugavpilī. Finansiālo palīdzību pašvaldība piešķir arī tiem studentiem, kuri veiksmīgi nokārto sesiju.

Šādā veidā pašvaldība atbalsta slimnīcu kadru problēmas risināšanā, tomēr Joksts norāda, ka stratēģiski svarīgi ir veidot abu iestāžu sadarbību ilgtermiņā.

“Tie varētu būt tālejoši projekti, līdz ar to šāda veida iesaistīšanās ir ļoti pareiza, jo tas nozīmē, ka universitāte šeit ir nevis uz kaut kādu īslaicīgu projektu, bet uz ilgu gadu projektu realizāciju. Nedrīkst arī aizmirst, ka universitātē ir arī zinātniskais un pētnieciskais novirziens, līdz ar to ārstiem, medicīnas personālam būs daudz lielākas iespējas iesaistīties šajās programmās,” uzsvēra Joksts.

Jautājumu par iekļaušanos Daugavpils reģionālās slimnīcas akcionāru sarakstā Rīgas Stradiņa universitātes senāts izskatīs jau nākamnedēļ, pēc kā arī tiks sasaukta akcionāru sapulce, stāsta viens no trim Daugavpils reģionālās slimnīcas kapitāldaļu turētāju pārstāvjiem, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna.

“Ļoti liels ieguvums būtu, ja viņi [universitāte] ar mums sadarbotos, kļūstot par līdzdalībniekiem, bet būs akcionāru sapulce, un tad mēs detaļās spriedīsim, uzdosim jautājumus,” pauda Rāzna.

Vel viena slimnīcas kapitāldaļu turētāja Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis preses konferencē norādījis, ka pašlaik ir pāragri runāt par daļu sadalījumu, bet atklāja, ka tās varētu būt papildus akcijas universitātei, kas praktiski neietekmēs kapitāldaļu sadalījumu starp pārējiem akcionāriem.

Pēc līguma parakstīšanas ar Rīgas Stradiņa universitāti Daugavpils reģionālā slimnīca var kļūt par pirmo reģionālas nozīmes medicīnas iestādi, kuras akcionāru vidū ir ne tikai pašvaldības, bet arī mācību iestāde.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt