Stradiņa slimnīcu vadīs Rinalds Muciņš

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš, kurš darbu uzsāks šā gada 10. februārī, informēja Veselības ministrija.

Bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Muciņš ieguvis jurista izglītību, kura papildināta ar papildu zināšanām sabiedrības veselības un vadības jautājumos.

Muciņam ir nozīmīga pieredze vadošos amatos, tajā skaitā Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amatā.

Iezīmējot vīziju par Stradiņa slimnīcas attīstību, Muciņš uzsver personāla vērtības apzināšanos un nepieciešamību veidot kopīgās vērtībās balstītu komandu.

“Motivēts, zinošs personāls slimnīcā ir svarīgākais resurss un tās izaugsmes pamats. Savukārt pacients ir svarīgākais slimnīcas sadarbības partneris, līdztiesīgs ārstniecības procesa dalībnieks, kuram jānodrošina ne tikai iespējami labākā ārstēšana, bet arī jārada ērta vide - viņam ir jājūtas aprūpētam un informētam par ārstniecības procesā gaidāmo. Tādēļ gan personāla, gan pacientu viedoklis būs nozīmīgs, īstenojot pārmaiņas un veidojot mūsdienīgu slimnīcu,” pauda Muciņš.

Muciņš Latvijas Radio skaidroja, ka galvenais izaicinājums jaunajā amatā saistīts ar slimnīcas personāla noturēšanu un jauno speciālistu piesaisti.

“Tie virzieni, kuros es gribētu strādāt, pirmkārt, būtu personāls, tā attīstība, jo tas ir svarīgākais slimnīcas resurss, no kā atkarīgs slimnīcas darbs un tālāki panākumi un izdošanās. Otrs – tas ir pacients, kā slimnīcas svarīgākais sadarbības partneris, kuram slimnīcā jājūtas gaidītam, aprūpētam un zinošam, kas ar viņu notiks un kādas ir ārstēšanas iespējas un informētam arī par tālāko ārstēšanu pēc slimnīcas atstāšanas un ambulatorajiem pakalpojumiem, ko pacients slimnīcā var saņemt. Un trešā lieta – tas ir nepārtraukts skatījums un meklēšana darba efektivizācijai un tālākai slimnīcas modernizācijai atbilstoši mūsdienīgas veselības aprūpes galvenajiem pamatprincipiem,” sacīja Muciņš.

Atklātā konkursā uz slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu tika iesniegti 11 pieteikumi. Rinalds Muciņš nominācijas komisijas vērtējumā ieguva augstāko punktu skaitu.

KONTEKSTS:

Iepriekšējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits 2015. gada pavasarī zaudēja toreizējā veselības ministra Gunta Belēviča uzticību un amatu atstāja, atgādināja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Viņa norāda - Ilze Kreicberga slimnīcas valdē tika iecelta 2017. gada februārī, savukārt, 2018. gadā konkurss uz slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu noslēdzās bez rezultāta, tādēļ līdz šim laikam amatā atradās Kreicberga.

Konkurss uz valdes priekšsēdētāja amatu izsludināts 2019.gada rudenī.  Slimnīcas valdes sastāvā ir  Kreicberga, kā arī valdes locekļi Elita Buša un uz laiku ieceltais Jānis Komisārs.  

Konkursu uz valdes locekļu amatiem rīkoja, jo maija beigās amatu atstāja Arta Biruma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti