Rīta Panorāma

Latvijas zinātnieki izstrādā jaunu metodi ūdeņraža ieguvei

Rīta Panorāma

Pieļauj Ukrainas aizsardzības ministra nomaiņu

Lielās slimnīcas brīdina par draudīgo situāciju

Stradiņa slimnīcu satrauc valsts finansējuma samazināšana par 15 miljoniem

Šogad piedāvātais līgums ar valsti Stradiņa slimnīcai paredz par 15 miljoniem eiro mazāku finansējumu, kas slimnīcai ir ievērojama summa augstās inflācijas apstākļos, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

No Nacionālā veselības dienesta saņemtais līguma piedāvājums 2023. gadam paredz Stradiņa slimnīcas stacionārajai aprūpei par 15 miljoniem eiro mazāku valsts finansējumu nekā pērn.

Muciņš to vērtēja kā ievērojamu summu, norādot uz augsto inflāciju: "Līdz ar to mums ir aizvien izaicinošāk sniegt palīdzību par to pašu nauda summu vai vēl mazāku nekā pagājušajā gadā."

Viņš gan atzina, ka

finansējuma samazinājums saistīts ar pacientu skaita sarukumu atsevišķās grupās.

Viņaprāt, stacionāra pacientu skaita samazinājums ir dabiski, jo attīstās ambulatorie pakalpojumi.

Slimnīcas vadītājs uzskata, ka slimnīcu sniegto pakalpojumu tarifiem būtu vajadzīgs pieaugums, jo arī veselības aprūpes sektoru skar inflācija. Ja valsts to nevar atļauties, esot jādomā par valsts apmaksāto pakalpojumu groza pārskatīšanu, kas gan būtu sliktākais variants.

"Atstājot slimnīcas šaurā bezizejā, kad, no vienas puses, Nacionālais veselības dienests nemaksā, no otras puses, mēs nevaram paņemt no pacienta, bet mums jāturpina sniegt tie paši pakalpojumi faktiski par zemāku samaksu nekā pagājušajā gadā, tad slimnīcas paliek strupceļā," sacīja Muciņš.

Turpinot sarunas par līgumu ar Nacionālo veselības dienestu, Stradiņa slimnīca vēlas panākt vismaz pagājušā gada finansējuma līmeni.

KONTEKSTS:

Latvijas slimnīcām 2023. gadā piešķirts par trešdaļu mazāk naudas, nekā nepieciešams, informēja Latvijas Slimnīcu biedrībā. Tas nozīmē, ka slimnīcām var nākties samazināt pakalpojumu klāstu.

Tiekoties ar veselības ministri, slimnīcu vadītāji panāca vienošanos, ka tuvāko divu mēnešu laikā tam tiks meklēts risinājums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti