Dienas ziņas

Skolēni iepriecina Kuldīgas slimnīcas mediķus

Dienas ziņas

Repatriācijas reiss no Londonas – 28. decembrī

Stradiņa slimnīcas sanitārs: izdegšana ir ļoti aktuāla

Stradiņa slimnīcas sanitārs: Mediķu izdegšana – ļoti aktuāla

Vairākums medicīnas darbinieku slimnīcās ir uz izdegšanas robežas – neslēpj Stradiņa slimnīcas sanitārs, Rīgas Stradiņa universitātes 3. kursa students Arnolds Jānis Krauklis. Viņa darba apjoms ir jūtami palielinājies, jo slimnīcās trūkst aprūpes personāla un darba stundu skaits arvien pieaug.

Uz LTV interviju Arnolds paņēmis respiratoru, ar kuru ikdienā strādā Stradiņa slimnīcas Uzņemšanas nodaļā. Pēc garajām stundām respirators degunu noberž sarkanu.

Stradiņa slimnīcas Uzņemšanas nodaļā Arnolds par sanitāru strādā kopš septembra. Sanitāra uzdevums ir aprūpēt slimniekus, kas nonākuši uzņemšanā, arī Covid-19 slimniekus.

Pēdējās nedēļās darba apjoms pieaudzis pat ļoti būtiski.

“Kopš vakardienas mums vairs nav 12 stundu darbadienas. Tagad visiem būs 24 stundas.

Ir saslimuši vairāki kolēģi, un darbaspēka ir ļoti maz. Ir grūti. Darba ir daudz vairāk nekā iepriekš,” pastāstīja Krauklis.

Jaunais vīrietis ikdienā novērojis, ka daudzi viņa kolēģi ir uz izdegšanas robežas: “Jā, izdegšana tagad, tieši šobrīd ir ļoti aktuāla, jo vairāki ir saslimuši. Man ir bail, ka tiešām izdegs un tiešām trūks resursu. Tāpēc grūti iedomāties, kas notiks vēlāk.”

Sanitāra alga pirms nodokļu nomaksas ir 3,36 eiro stundā. Decembra vidū saņemta solītā piemaksa par novembri.

Arnolds atzina, ka piemaksa nesedz ieguldīto darba apjomu. “Es strādāju pusslodzi, lai varētu  apvienot ar mācībām un sportu. Teica, ka ir pārrēķinājuši, ka būs vairāk,” viņš pastāstīja.

12. decembrī, kad 11. novembra krastmalā pulcējās Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu pretinieki un vīrusa noliedzēji, Arnolda pacietības mērs bija pilns. Viņš sociālajā tīklā “Facebook” ielika bildi ar savu respiratora nospiesto seju un ierakstīja, ka labāk protestētāji būtu gājuši strādāt. Tas izpelnījās gan atbalstu, gan naidīgus komentārus.

Jautāts, kas ikdienā viņam palīdz saglabāt pozitīvu un aktīvu skatījumu uz lietām arī šādā grūtā laikā, Arnolds pastāstīja, ka tie ir pacienti un sarunas ar viņiem. Šogad Ziemassvētkos viņš savu ģimeni sveiks attālināti, jo apzinās, ka pats var būt Covid-19 nēsātājs.

“Es nezinu, vai tiešām braukšu pie savas ģimenes. Man ir saskarsme ar Covid-19 pacientiem diezgan bieži. Protams, testi tiek veikti,” sacīja slimnīcas jaunais sanitārs.

Arī pārējos cilvēkus viņš aicina nepulcēties un Ziemassvētkus pavadīt mājās. Jaunais sanitārs uzsvēra, ka darbs ir grūts un prasa daudz enerģijas, taču nevajagot mediķus žēlot, bet gan palīdzēt. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, bet 17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt