Panorāma

Gaujas ūdens līmenis pie Carnikavas tuvojas kritiskai robežai

Panorāma

Panorāma

Meitas šokētas, PSKUS morgā “pazaudē” viņu mammu

Stradiņa slimnīcas morgā sajaukti mirušo ķermeņi; iespējams, apbedīts nepareizais cilvēks

Pēc Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) pacientes nāves bērēs atklājies, ka uz kapsētu mirušās drēbēs atvesta cita mirusi sieviete. PSKUS morgā pieļauj, ka īstās mirušās sievietes ķermenis izsniegts citiem cilvēkiem un jau apglabāts. Valsts policijā par notikušo ierosināts kriminālprocess. Pārbaudi sākusi arī pati slimnīca. 

24. decembra jeb tieši Ziemassvētku vakarā Elzu Biezo no Lielvārdes ieveda Stradiņa slimnīcā ar sliktu dūšu un apgrūtinātu elpošanu. Pēc divarpus stundām zvans meitām Santijai un Ilzei vēstīja par mammas nāvi. Viņu nebija izdevies reanimēt. 

Skumjajiem Ziemassvētkiem sekoja pirmā pēcsvētku darba diena, kuru meitas pavadīja garā rindā pie slimnīcas morga. Santija stāstīja: "Dzīvā rinda, piedzērušies cilvēki pie morga, domājām, kur atrodamies. Visa procedūra jau bija neadekvāta."

Bēru dienā tuvinieki kapličā atvadīties no mammas iegāja pirmie. "Ierodamies kapličā un konstatējām, ka cilvēks, kas ir zārkā, ir mūsu mammas drēbēs, bet tā nav mūsu mamma," stāstīja Santija.

Savukārt Ilze piebilda: "Un vienkārši, tas cilvēks tur teica, ka cilvēks [pēc nāves] mainās. Es iebļāvos – tie nav mūsu mammas mati! Viņai bija skaisti, balti mati!"

Santija turpināja klāstīt par nepatīkamo atklājumu bēru dienā: "Mēs viņu bijām redzējušas tikai dažas stundas pirms miršanas, cilvēks tā nevar mainīties! Un apbedīšanas birojs pārbauda aproci... un tā ir cita cilvēka identitāte."

Situāciju centās glābt mācītājs, aicinot bēriniekus uz baznīcu. Tikmēr apbedītāji ar svešo mirušo sievieti un Elzas Biezās fotogrāfiju devušies atpakaļ uz PSKUS cerībā samainīt mirušās. 

Taču morgā atklājies, ka tas nav iespējams, jo, visticamāk, Elzas Biezās ķermenis jau izsniegts citiem un apglabāts. 

Kā bērinieki to nepamanīja, nav saprotams. Meitas vērsās policijā, kur uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska norādīja: "Policija ir veikusi sākotnējās izmeklēšanas darbības. Šobrīd turpinās izmeklēšana, kā arī vēl ir jānopratina vairākas personas. Valsts policija ir noskaidrojusi iespējamo kapa vietu, kur varētu būt apglabāta mirusī. Tiks izskatīts jautājums par ekshumāciju. Otrai mirušajai sievietei, kura nav apglabāta, tiks veikta DNS ekspertīze."

Savu pārbaudi sākusi arī Stradiņa slimnīca. 

PSKUS Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga norādīja: "Mēs gribam no sirds atvainoties piederīgajiem un no savas puses apliecināt, ka tiks veikta iekšējā pārbaude un tiks pieņemti visi mēri, lai turpmāk šādas situācijas nenotiktu."

Tāpat slimnīca iesaistīsies visu jautājumu risināšanā, kas saistīti ar Elzas Biezās atrašanu un apbedīšanu. 
Veinberga atzīmēja: "Palīdzēsim rast risinājumus saistībā ar pārapbedīšanu un visiem jautājumiem, kuri piederīgajiem būs jākārto."

Taču mirušās sievietes meitas vēlas, lai murgs, kas sākās jau piektdien kapličā, ātrāk beigtos un lai mirušo mammu varētu guldīt zemes klēpī viņas drēbēs.

Mirušās sievietes meita Santija pauda: "Mammas kaps ir vaļā, un mēs gribam viņu apbedīt. Un neviens mums neko nesaka. Sirreāla situācija. Liekas, ka atrodies filmā, un nespēj noticēt. Domā, ka tas nav iespējams. Nav taču karš vai kaut kas ekstrēms, lai kaut kas tāds notiktu."

Apbedīšanā darbojas četru acu princips – mirušā personību pārbauda gan morga darbinieks, gan apbedītājs. Taču aizvien vairāk ir bēru, kur zārku neatver vispār. Tas varētu izskaidrot situāciju, kādēļ otra ģimene apglabāja svešinieci, nevis savu tuvinieci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti