Dienas ziņas

Tviterkonvoja auto apzīmēts ar Z burtiem

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Vienojas par Stradiņa slimnīcas būvniecības pabeigšanu

Stradiņa slimnīca vienojas ar būvniekiem par jaunā korpusa būvniecības sadārdzinājuma kompensēšanas metodiku

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca vienojusies ar būvfirmu SIA "Velve" par konkrētiem principiem un metodiku, kā aprēķināt sadārdzinājuma kompensēšanu, lai varētu turpināt slimnīcas jaunā korpusa būvniecību, piektdien preses konferencē sacīja slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš. 

Piektdien panākta vienošanās par principiem, pēc kādiem tiks kompensēts būvniecības sadārdzinājums,

taču par konkrētu sadārdzinājumu summu vienošanās vēl nav, un diskusijas turpināsies līdz 1. februārim. 

Muciņš skaidroja, ka vienošanās ir par metodoloģiju, slimnīca ir gatava iekļaut aprēķina metodikā darba samaksu, kā arī mašīnu un mehānismu izmaksas. 

Stradiņa slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš.
00:00 / 01:20
Lejuplādēt

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A2 korpuss ir milzīga apjoma 88 miljonus eiro vērts būvobjekts, kurā būvniecības darbu temps pašlaik ievērojami sarucis. Stradiņa slimnīcas valde norādījusi, ka pašlaik paveikta aptuveni puse no projekta. Būvnieks atzīst – darbi tiešām notiek gausāk, ar esošo tempu grafikā vairs nav iespējams iekļauties. Iemesls ir izmaksu sadārdzinājums, ko vairs neesot iespējams segt no uzņēmuma līdzekļiem. Arī augustā panākta vienošanās par sadārdzinājuma aprēķina metodiku šajā objektā tomēr neesot iespējama, tāpēc nācies meklēt jaunu. 

"Būvnieki to vienkārši uz saviem pleciem nevar iznest.

Pēc šīs metodikas, kura iepriekš pielietota un kas ir citos objektos skatīta, tik apjomīgs projekts nestrādā," izteicās "Velves" valdes locekle Vineta Verika. Uzņēmums ir iesniedzis jaunu tāmi, pie kuras strādās eksperti. Verika pauda cerību, ka izdosies nonākt pie kopsaucēja. 

"Velves" valdes locekle Vineta Verika
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

Būvnieka aprēķinātais sadārdzinājums objekta būvniecības izmaksas palielinātu par 25% jeb 22 miljoniem eiro. Lielākā pozīcija tāmē ir būvizstrādājumi, tomēr ietekme esot arī darbaspēka pozīcijām. Pēc Verikas teiktā, maijā šķitis, ka šīs pozīcijas sadārdzinājums nebūs liela problēma, bet tagad tas būvniekam vairs neesot panesams.

"Slimnīca katrā ziņā pieliks visas pūles, lai šos līdzekļus atrastu, ieguldīt. Būtu vissliktākais mums, mūsu pacientiem, ja šī objekta būvniecība apstātos tajā stadijā, kāda tā ir šobrīd," norādīja Muciņš.

Paralēli gan notikšot arī sadārdzinājuma pamatotības pārbaude. Tāmēs esot jāpārbauda tūkstošiem pozīciju un tās jāizvērtē. 

Tikmēr Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons, kas piedalījās diskusijās, norādīja, ka sadārdzinājums tehnoloģiski sarežģītas ēkas – slimnīcas – būvniecībai ir lielāks nekā, piemēram, daudzdzīvokļu namam. Viņš piekrita būvnieku aprēķinātajam sadārdzinājumam par ceturto daļu. 

"Ar skatu no malas, teiksim, redzot kopumā, kā šobrīd mums ir Latvijā ar publisko investīciju projektu indeksācijām,

uzskatām, ka tas ir tiešām objektīvs rādītājs," sacīja Miķelsons.

Pašlaik ir skaidrs, ka sākotnējā vienošanās slimnīcu pabeigt līdz aprīļa beigām vairs nav īstenojama. Būvnieks sola – ja līdz 1. februārim puses vienosies, objektu nodos ekspluatācijā nākamā gada beigās. Ja vienošanās netiks panākta, tad tiks domāts, kā rīkoties tālāk.  

KONTEKSTS:

Būvnieki jau norādījuši, ka Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecība līdz nākamā gada beigām netiks pabeigta, ja līdz 1. februārim netiks panākta vienošanās par 22,6 miljonu eiro būvniecības sadārdzinājuma kompensāciju. Tikmēr slimnīcas vadība norādīja, ka vēlas precīzus aprēķinus, lai pa pozīcijām izprastu sadārdzinājuma pamatotību.

Būvniecības uzņēmums "Velve" pagājušajā gadā strādāja ar 68,774 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,5% mazāk nekā 2020. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 5,3 reizes un bija 373 300 eiro.

Kompānija "Velve" reģistrēta 1992. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir kompānija "MN Holding". Uzņēmuma patiesā labuma guvēja ir Jekaterina Ņikuļina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti