Panorāma

Lietuvas-Polijas starpsavienojums gatavs sinhronizācijai

Panorāma

Panorāma

Pirmie 20 moduļi iezīmē jaunās slimnīcas aprises

Stradiņa slimnīcā uzstādītas pirmās 20 moduļu būves

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā brīvdienās uzstādīti pirmie 20 no 80 moduļiem, kas veidos Latvijā vēl nebijušu pagaidu slimnīcu. Pēc pabeigšanas tā vispirms būtiski atslogos neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas darbu. Lai gan slimnīcās ievesto kovida pacientu skaits samazinās, ārsti prognozē smagu darbu kovida pacientu nodaļās vismaz līdz februārim. 

Jaunā moduļu slimnīca jau iegūst aprises, tā būs cieši saistīta ar Stradiņa slimnīcas 15. korpusu, un te atradīsies gan operāciju zāles, gan būs iespējams izolēt kovida pacientus. 

Patlaban atvesta un uzstādīta ceturtā daļa no visiem moduļiem, un pirmais ir salikts neatliekamās medicīnas centrs. Šeit uzņems gan insulta un infarkta pacientus, gan kovida slimniekus. Tas atvieglos darbu un likvidēs “pudeles kakla” efektu pie uzņemšanas. Galvenais – ļaus ātrāk palīdzēt tiem, kurus atved Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Slimnīcas valdes locekle Agra Ločmele par moduļiem norādīja: “Tas atvieglos ļoti būtiski, mums būs papildu 40 gultas vietas neatliekamās medicīnas centram un papildu trīs operāciju zāles, kas ļautu atgriezties ierastajā ritmā.”

Moduļu uzstādīšana turpināsies pēc šonedēļ gaidāmajiem svētkiem. “Mums decembrī sākas iekšdarbi, iekārtošana ar medicīnas tehnoloģijām, nu tad attiecīgi janvāris, februāra pirmās nedēļas, kad viss tiks nodots ekspluatācijā,” atzīmēja Ločmele. 

Ideja par šādu moduļu slimnīcu dzima ārstam Pēterim Stradiņam. Biezā migla gan pirmdien traucēja skatīt jauno būvi no savas pašreizējās darba vietas – 32. korpusa balkona. 

Slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš norādīja: “Tas ir pierādījies, ka tieši izolētas palātas ir tas, kā mūsu slimnīcas vecajā struktūrās trūkst, tas ir tas, kas ir “A” korpusā.”

Moduļus, kurus šobrīd izmantos uzņemšanai un kovida pacientu izolēšanai, vēlāk izmantos sirds ārsti, jo viņu ēku nojauks, lai celtu “B” korpusu. 

Moduļu slimnīcas izmaksas ir vairāk nekā 3 miljoni eiro. Līdzekļus veido valsts piešķīrums slimnīcai kovida apstākļos un Eiropas fondu līdzekļi. 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi. Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tādēļ Rīgas dome nolēma, ka galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās tiks izveidotas gultas vismaz 300 Covid-19 pacietiem. Pēc epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās plānots slimnīcu darbu atjaunot ierastajā režīmā.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti