Rīta intervija

Ekonomists Arnis Sauka par ēnu ekonomikas tendencēm Latvijā

Rīta intervija

LU CFI direktora vietnieks Andris Anspoks par pasākumu "Deep Science Hackathon"

Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve Eva Cela par māsu konferenci

Stradiņa slimnīcā nedaudz sarukusi māsu aizbraukšana

Stradiņa slimnīcā ir nedaudz sarukusi medicīnas māsu aizbraukšana, ko lielā mērā ir veicinājusi atalgojuma palielināšana, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” trešdien, 17. maijā, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras lektore un Stradiņa slimnīcas galvenā māsa Eva Cela.

Viņa uzteica veselības ministri Andu Čakšu. Pēc Celas teiktā, Čakša ir cēlusi māsu profesijas prestižu. Turklāt runa ir ne tikai par atalgojumu, bet arī profesijas standarta izmaiņām. Attiecībā uz algu – ja agrāk par vienu slodzi medicīnas māsa pelnīja 500 līdz 600 eiro, tad tagad no 1000 – 1500 eiro. Tas ir par 50%-70% vairāk nekā agrāk.

Cela sacīja, ka arī šobrīd atalgojuma līmenis Latvijā nedaudz atpaliek no Eiropas. Tomēr medicīnas māsu aizbraukšana ir mazinājusies. Šogad Cela ir parakstījusi dokumentus aizbraukšanu tikai vienai medicīnas māsai, taču iepriekšējos gados tādu gadījumu ir bijis daudz vairāk.

Nereti gan medicīnas māsas strādā vairāk par vienu slodzi. Tāpēc par lielu visas nozares problēmu ir kļuvusi medicīnas māsu profesionālā izdegšana, kas iestājas, strādājot vairākās darba vietās, nereti kopumā pat 24 stundas no vietas.

Patlaban Stradiņa slimnīcā ir 40 medicīnas māsu vakances un darbinieku trūkst arī reģionos.

 

1 komentārs
Anonīms lietotājs 5247
Medicīnas māsas, ka pa Stradiņa slimnīcas durvīm ārā , tā projām ? Bariem brauc ? To tā var tik vienkārši izlemt , ka jābrauc projām nodrošināt palīdzību murķeļu lasītājiem ?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti