Rīta Panorāma

2001_Amuras_tigeri_a

Rīta Panorāma

ASV turpinās strīdi par G5 tīklu ietekmi uz lidojumu drošību

Intervija ar PSKUS valdes priekšsēdētāju Rinaldu Muciņu

Stradiņa slimnīca gatavojas pacientu pieplūdumam ar Covid-19 kā blakus diagnozi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atšķirībā no iepriekšējā Covid-19 viļņa pašlaik Stradiņa slimnīca gatavojas citādākam uzliesmojumam, kurā sagaidāms tādu pacientu pieplūdumus, kam Covid-19 ir kā blakus diagnoze, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Pašreizējo situāciju ar Covid-19 pacientiem Stradiņa slimnīcā Muciņš raksturoja kā mierīgu – pacientu skaita pieaugums ir lēzens. Vienlaikus mediķi seko līdzi Covid-19 izplatības rādītājiem. “Rekordi, inficēto pacientu skaita pieaugums tuvākajā nedēļa parādīs, kā tas atspoguļosies  stacionēto pacientu skaitā,” teica slimnīcas vadītājs.

Viņš arī apliecināja, ka slimnīcā joprojām lielākā daļa Covid-19 pacientu ir pret šo vīrusu nevakcinētie un dominējošais aizvien ir Covid-19 vīrusa delta variants. Un nozīmīgai daļai no viņiem nepieciešama intensīvā terapija.

Taujāts par Covid-19 vīrusa omikrona paveida uzliesmojumu, Muciņš norādīja, ka līdz šim Stradiņa slimnīca ir pievārējusi trīs Covid-19 viļņus un katrs no tiem bijis atšķirīgs. “Šajā brīdī mēs gatavojamies citādākam scenārijam. Ar Covid-19 inficētie pacienti būs decentralizēti ārstēti. Tas nozīmē, ka biežāk iespējams variants – Covid-19 būs blakus diagnoze, pacients tiks stacionēts ar citām saslimšanām un tikai stacionārā biežāk uzzināsim par Covid-19 kā blakus diagnozi,” skaidroja slimnīcas vadītājs.

Tādējādi vairāk pacientiem būs nepieciešama pamatdiagnozes ārstēšana un iespējamā Covid-19 izraisīto komplikāciju ārstēšana.

Pašlaik Stradiņa slimnīcā aizņemti vairāk nekā 90% pieejamo gultasvietu.

Stradiņa slimnīcā pēdējās nedēļas laikā ar Covid-19 saslimušo darbinieku skaits ir dubultojies, pieaugot no 30 uz 60. Pašlaik gan tas neradot problēmas slimnīcas darbībā. Tomēr, ja šis skaits turpinās augt, tas var radīt izaicinājumus pacientu ārstēšanā.

Tāpēc slimnīcā turpinās balsta vakcinācija – puse no slimnīcas darbiniekiem jau saņēmuši papildu poti. Muciņš pieļāva, ka kritiskā situācijā izmantos valdības pieļauto atkāpi pašizolācijas noteikumos kritiski svarīgo nozaru darbiniekiem.

Jaunais Covid-19 paveids prasa spēcīgākus individuālās aizsardzības līdzekļus nekā iepriekš, atklāja Muciņš.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti