Rīta Panorāma

Intervija ar VADC direktori Egitu Poli

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Rinaldu Muciņu

Stradiņa slimnīca gatavojas iespējamam Covid-19 pacientu pieplūdumam februārī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašlaik Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vērojams Covid-19 pacientu skaita sarukums, tomēr slimnīca gatavojas jaunam potenciālam slimnieku pieplūdumam februārī, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Covid-19 pacientu skaita pīķis – vairāk nekā 250 slimnieki – Stradiņa slimnīcā bija novembrī. Savukārt pašlaik šo pacientu skaits samazinājies sešas reizes līdz mazāk nekā 40. Tiesa, aizvien ir liela noslodze intensīvās terapijas nodaļai, jo tajā ir gan smagāki Covid-19 pacienti, gan pacienti, kuri savlaicīgi nav saņēmuši palīdzību.

“Pašlaik mēs esam Covid-19 pīķa lejupslīdē. Uzskatām, ka esam uzvarējuši Covid-19 trešo vilni. Un, protams, ar bažām skatāmies uz nākamo gadu, jo [tuvojas Covid-19 paveids] omikrons,” sacīja Muciņš.

Slimnīcā lēš, ka pacientu skaita pieaugums varētu būt februārī. Gatavojoties tam, slimnīcā pārrēķina personāla noslodzi un plāno citu pakalpojumu sniegšanu.

“Protams, slimnīca nav bezizmēra. Ja mums ir jāpalielina Covid-19 pacientu skaits, tad diemžēl citu diagnožu pacientu skaits jāsamazina un jāpārplāno gan plānveida operācijas, gan pacientu izvietojums,” sacīja slimnīcas vadītājs.

Covid-19 uzliesmojumu laikā slimnīca cenšas iespējami mazāk ierobežot palīdzības sniegšanu onkoloģiskajiem un kardioloģijas pacientiem. Savukārt plānveida operāciju atlikšana piedzīvota jau vairākkārt, un arī atsevišķus pacientus tas skāris vairākas reizes.

Pašlaik vērojama tendence uzkrāties pacientu rindām uz dažādiem pakalpojumiem slimnīcā. Kopumā gan uzkrājums neesot kritisks.

“Šobrīd, kad mums ir iespēja strādāt puslīdz normālā režīmā, mēs mēģinām maksimāli plaši palīdzēt pacientiem,” sacīja Muciņš.

Stradiņa slimnīcā ir 750 pacientu gultas.

KONTEKSTS:

Šoruden Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, uz vairāk nedēļām ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi. Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji drīkst brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Līdz ar vakcinācijas aptveres pieaugumu vairākas nedēļas bija vērojams Covid-19 gadījumu skaita kritums. Taču decembra vidū atkal pakāpeniski vērojams jaunatklāto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita pieaugums; turklāt palielinās stacionēto pacientu skaits.

Tikmēr Covid-19 vīrusa omikrona paveida straujā izplatība citās valstīs liek bažīties par būtisku iespējamu uzliesmojumu arī Latvijā. Prognožu modeļi liecina, ka februārī sliktākajā gadījumā vienlaikus slimnīcās varētu ārstēties līdz apmēram 6500 pacientu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti