Panorāma

Ko varam darīt mēs visi?

Panorāma

Panorāma

Stradiņos visaugstākais mobilizācijas līmenis

Stradiņa slimnīcā augstākais mobilizācijas līmenis – samazinās plānveida pakalpojumus

Stradiņa slimnīca izsludina Katastrofu medicīnas plāna C ārkārtas gatavības un reaģēšanas režīmu, kā arī samazinās plānveida pakalpojumu apjomu, informēja slimnīca.

Šāds solis sperts pēc slimnīcas Operatīvās vadības grupas sanāksmes piektdienas, 8.oktobra, rītā. Tas darīts, ņemot vērā hronisko slimību pacientu pieaugošu skaitu slimnīcā, kā arī Covid-19 inficēto skaita straujo pieaugumu valstī un turpmākas prognozes par Covid-19 inficētu pacientu ar smagu slimības gaitu pieaugumu Latvijas ārstniecības iestādēs.

Pašlaik slimnīcas noslodze ir vairāk nekā 95%. No 8.oktobra Stradiņa slimnīcā pieejamas jau 116 Covid-19 gultas, un līdz dienas vidum tajās ārstējās 71 pacients. Atvērta arī jauna Intensīvās terapijas nodaļa tieši Covid-19 slimniekiem, kuri bez papildu skābekļa vairs nespēj elpot.

Izsludinātais gatavības stāvoklis ļaus slimnīcai mobilizēt pieejamos resursus, lai saglabātu iespēju sniegt pakalpojumus neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 pacientiem.

Jau šobrīd slimnīcās sasniegts pacientu skaits, kādu tā piedzīvoja pagājušajā saslimstības viļņa virsotnē. Šobrīd tiek prognozēts, ka šis skaits tiks pārsniegts, tādēļ slimnīcām jāgatavojas uz ļoti sarežģītiem darba apstākļiem.

”Mums jāatbrīvo gultasvietas un jāpaorganizē  pieejamais personāls, lai varētu uzņemt to pacientu skaitu, kāds tiek prognozēts jau tuvākajā laikā,” paziņojumā medijiem norādīja Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Tāpat, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu ārstēšanās vidi un nepieļautu Covid-19 infekcijas izplatību slimnīcas stacionāru palātās,

no pirmdienas, 11. oktobra, slimnīca primāri nodrošinās neatliekamo un akūto pacientu uzņemšanu, atbilstoši samazinot plānveida pakalpojumu apjomu.

Slimnīca turpinās sniegt pakalpojumus arī dienas stacionārā, tikai prioritāri noteiktām pacientu grupām – pakalpojumus, kas tiek sniegti, lai nodrošinātu attiecīgu terapiju, – ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju, veselības aprūpes pakalpojumus hematoloģijā, metadona un buprenorfīna aizvietojošo terapiju.

Nemainīga saglabājas arī to pacientu veselības aprūpe, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsāktā ārstēšana. 

Stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus bez izmaiņām saglabās, sniedzot akūto un neatliekamo medicīnisko palīdzību, nodrošinot onkoloģiskās, dzīvību glābjošas operācijas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas dēļ var iestāties invaliditāte, kā arī veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu – onkoloģija, HIV/AIDS. Arī sirds operācijas vai nieru pārstādīšana turpināsies.

Slimnīca sola sazināties ar katru pacientu, kura vizīte, operācija vai izmeklējums tiks pārcelts.

Savukārt stacionārā esošo pacientu tuvinieku apmeklējumi tiek pārtraukti un būs iespējami tikai īpašos gadījumos, piemēram, atvadoties no mirstoša tuvinieka. Bet no pacientu piederīgajiem nodošanai slimnīcas stacionārajiem pacientiem pieņems tikai pirmās nepieciešamības higiēnas preces.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, Valsts operatīvā medicīniskā komisija 7.oktobrī lēma medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pašlaik stingrāk izvērtē un prioritizē uz ārkārtas tālruni 113 saņemtos zvanus, lai nodrošinātu brigāžu operatīvu ierašanos pie pacientiem un negadījumos cietušajiem dzīvībai kritiskās situācijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti