Stradiņa slimnīcā atjaunota skābekļa piegāde; atsākta uzņemšana

Stradiņa slimnīcas valdes locekle ārstniecības jautājumos Eva Strīķe šorīt Latvijas Radio programmā „Labrīt!” pavēstīja, ka slimnīcā ir atjaunota nepieciešamā skābekļa piegāde pacientiem un nodaļām. Šodien atsākta arī pacientu uzņemšana.

Runājot Latvijas Radio intervijā par negadījumu, Eva Strīķe izvairījās izteikt minējumus par eksplozijas iemesliem.

Slimnīcā vienmēr tiek ievērotas visas ar drošību saistītās prasības - tas attiecas gan uz pacientu aprīkojumu, gan ugunsdrošību, - tā sacīja Strīķe. Tāpat ir aizsargāta pacientu fiziskā un datu drošība.

Stradiņa slimnīcas pārstāve norādīja, ka, vērtējot drošības atbilstību normām, jāņem vērā arī slimnīcas vecums, jo, piemēram, 32.korpuss, kurā izcēlās ugunsgrēks, celts 1970.gados un tolaik atbilda prasībām. Taču slimnīcas teritorijā ir krietni vecākas ēkas.

Kā lsm.lv jau ziņoja, piektdienas rītā ap plkst. 9.30 no rīta ugunsdzēsēji saņēma ziņu, ka slimnīcā ir izcēlies ugunsgrēks. To bija izraisījuši 23 uzsprāguši skābekļa baloni. Uz notikuma vietu izbrauca 15 operatīvā transporta vienības. Slimnīca tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un kopumā uz apkārtējām nodaļām un pagalmā uz soliņiem evakuēti 170 pacientu. Ugunsgrēka dzēšana prasīja stundu. Sprādzienā cieta divi slimnīcas tehniskie darbinieki. Vairums slimnieku, tostarp, ar smagām diagnozēm, pārvesti uz Austrumu slimnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti