Stradiņa slimnīcā - ārkārtas stāvoklis ugunsgrēka dēļ; viens cietušais

Rīgā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā piektdien izcēlies ugunsgrēks. Slimnīcā izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ugunsgrēkā ir arī viens cietušais – slimnīcas darbinieks nogādāts Valsts Apdegumu centrā. Par to sociālajā vietnē „Twiiter” ziņo Valsts darba inspekcija.

Kā liecina Latvijas Radio rīcībā esošā informācija, noticis sprādziens. Darbinieki pieļauj, ka varētu būt eksplodējuši slimnīcas teritorijā glabātie skābekļa baloni.

Ar sprādziena vilni izsisti vairāki logi.

Līdzās esošo māju iedzīvotāji norāda, ka dzirdējuši trīs skaļus un vairākus desmitus klusākus blīkšķus. Slimnīcas darbinieki apstiprina šo informāciju, stāstot, ka vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ eksplodējuši slimnīcas teritorijā esošie skābekļa baloni, ziņo Latvijas Radio 4.

Šobrīd slimnīcas teritorijā strādā vairākas ugunsdzēsības komandas, notiek arī pacientu evakuācija.

„Pacienti tiek evakuēti, arī visi no 32. nodaļas, uz tuvākajām apkārtnes nodaļām. Poliklīnika ir pārtraukusi savu darbību, ja kādam ir nozīmētas konsultācijas, tās tiek atceltas. Strādā glābšanas dienests, ugunsgrēka avotu likvidēšanā šobrīd notiek aktīva darbība,” stāsta slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Kā informēja ugunsdzēsēji, plkst. 9.31 saņemta informācija, ka Stradiņa slimnīcā piecstāvu ēkas pagrabā notikusi eksplozija, un tā rezultātā bija arī aizdegšanās 50 kvadrātmetru platībā. Plkst.10.03 ugunsgrēks ir lokalizēts.

Negadījumā viens cietušais, septiņi izglābti, bet 41 cilvēks evakuēts.

Uz vietas strādā daudz VUGD darbinieku, ir 13 autocisternas, autokāpnes un autopacēlājs. Par kaut kādiem iemesliem spriest vēl ir pāragri,” telefonsarunā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti