Panorāma

Sistēmas bērns: es nezinu, kas ir mīlestība

Panorāma

Aicina cīnīties par izdevīgākiem tarifu plāniem

168 darba stundas jau no 1. jūnija

Stradiņa slimnīcā aizvien vairāk mediķu grasās strādāt normālo darba laiku

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadība saņem aizvien vairāk mediķu iesniegumu, kuri jau no 1. jūnija gatavojas strādāt normālo, ne vairs pagarināto darba laiku.

To noteikti jutīs plānveida pacienti, bet vēl vairāk – pašas slimnīcas budžets, jo valsts maksā par padarīto darbu. Jo mazāk izdarīts, jo mazāka samaksa.

Mediķu arodbiedrība par atgriešanos pie normāla darba laika no 1.jūlija līdz 31.jūlijam nolēma maija vidū.

Slimnīcas vadība vēl nevar pateikt, kā tieši tas ietekmēs darbu, jo vasarā atvaļinājumu laikā visā slimnīcā ir gan mazāk konsultāciju, gan operāciju. Bet Stradiņu vecmātēm un anestēzijas māsām pievienojas arvien jauni kolēģi.

Stradiņos skaidro, ka mediķi mazāk strādās nākamajā mēnesī.

Bet tā kā nav tieši zināms, cik ārstu un māsu atsakās strādāt par likmi, kas medicīnā saglabājusies no krīzes laika, vēl nevar pateikt, cik daudz plānveida operāciju nāksies pārcelt.

Arī Bērnu slimnīcā vismaz 100 māsas atsakās strādāt vairāk nekā Darba likums prasa.

Izeju turpinās meklēt arī premjera vadītā Veselības darba grupa, kas trešdien sanāks uz sēdi Nacionālajā veselības dienestā.

Darba grupas uzdevums ir pateikt, kur rast papildus miljonus medicīnai, kurā jau tā pacientu līdzmaksājumi ir vieni no augstākajiem visā ES.

Jau ziņots, ka tā sauktā pagarinātā normālā darba laika ieviešana bija krīzes laikā pieņemts risinājums. Tas paredz to, ka mediķiem var noteikt darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī.

Par papildu stundām nemaksā kā par virsstundām dubultu samaksu, bet gan to pašu likmi kā par parastām stundām.

Veselības ministrija grasās pakāpeniski – līdz 2020.gadam – atteikties no pagarinātā normālā darba laika un sākt mediķiem maksāt par papildu stundām kā par virsstundām. Lai atteiktos no pagarinātā normālā darba laika, nākamajos trīs gados nepieciešami būtu četri miljoni eiro ik gadu.

Tikmēr Bērnu slimnīcas Bērnu ķirurgu arodbiedrība, Latvijas Ķirurgu asociācija un Rīgas Dzemdību nama ārsti un vecmātes iesnieguši pieteikumu Satversmes tiesā (ST), apstrīdot Ārstniecības likuma normas, kas paredz darbu virs normālā darba laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt