Dienas ziņas

Francijas prezidents piekāpjas

Dienas ziņas

KNAB veic procesuālās darbības

Stradiņa slimnīca aicina potēties pret gripu

Stradiņa slimnīca aicina potēties pret gripu

Pacientiem, kas stājas Stradiņa slimnīcā uz plānveida operācijām, ir jābūt potētiem pret gripu. To nedarot, pacienti sevi pakļauj nopietnam riskam. Slimnīca uzņem arī nevakcinētus pacientus, taču tiem ir jārēķinās, ka viņu ieplānotās manipulācijas var tikt atliktas.

Ik gadu Stradiņa slimnīcā ārstējas vairāki simti pacientu ar gripu. No tiem puse inficējoties tieši slimnīcā. Tāpēc augsta riska pacientiem – veciem cilvēkiem un pacientiem ar hroniskām slimībām – slimnīca norāda uz vajadzību vakcinēties.  

"Var rasties situācija, kad mēs viņu nevaram operēt, jo palāta un nodaļa ir pilna, jo ir pacienti ar gripu, un mēs tādu pacientu, kas nav vakcinēts, varam tajā nedēļā neoperēt," teica Stradiņa slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

Dumpis norāda – katru gadu Latvijā no gripas izraisītām komplikācijām mirst grūtnieces. Šīs nāves varot novērst. Pret gripu drīkst vakcinēt jebkurā grūtniecības trimestrī.

KONTEKSTS:

Gripas izplatība Latvijā sākusies novembra pirmajā pusē. Lai arī gripas aktivitāte Latvijā un citās Eiropas valstīs ir zema, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus vakcinēties.

Pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits. Kaut arī Latvijas iedzīvotāju vidējais imunizācijas līmenis ar sezonālo pretgripas vakcīnu ir palielinājies visās vecuma grupās, tas joprojām ir ļoti zems.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti