Rīta Panorāma

Fizikas gada noslēgums jau rīt

Rīta Panorāma

Salātu princese Salātlapiņa pirmizrādē Leļļu teātrī

Intervija ar Ditu Traidās par mācību programmām pieaugušajiem

Strādājošie no 25 gadu vecuma var pieteikties ES apmaksātajā pieaugušo izglītības programmā

Sākusies pieteikšanās strādājošiem vecumā no 25 gadiem Eiropas Savienības (ES) atbalstītajā pieaugušo izglītības programmā, lai paaugstinātu savas profesionālās prasmes un spēju konkurēt darba tirgū, un četru dienu laikā jau saņemti 4000 pieteikumi.

Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja, ka kopumā iespējams pieteikties 800 dažādās izglītības programmās.  

  “Mācīšanās gēns mūsu valsts iedzīvotājiem nav zudis, jo, ja mums četrās dienās šīs nedēļas laikā ir jau četri tūkstoši pieteikumu uz šīm programmām, tas nozīmē, ka cilvēki ar pilnīgi dažādiem izglītības līmeņiem grib sevi papildināt,” sacīja Traidās.

Izmērīt, cik daudzi cilvēki pēc šīs programmas pabeigšanas izmanto iegūtās zināšanas darba tirgū, gan nav iespējams, jo datu par viņu darba gaitām nav, bet aģentūra plāno veikt pētījumu par to, cerot, ka Finanšu ministrija palīdzēs to finansēt.   

Populārākās programmas, kurās cilvēki piesakās, ir digitālais mārketings, arī šūšanas un tekstila programmas, elektronikas un digitālās kompetences.

Pieteikties var projekta mājaslapā “Mācības pieaugušajiem”.

ES fondu atbalstītajā programmā dalībniekiem būs jāsedz 10% no mācību maksas, šī maksa arī atšķiras atkarībā no programmas ilguma un specifikas, bet tie varētu būt aptuveni no 36 līdz 200 eiro.

Pieteikties var projekta mājaslapā “Mācības pieaugušajiem”.  Pieteikties var jebkurš strādājošais no 25 gadu vecuma, arī tie, kas ir bērnu kopšanas atvaļinājumā, arī strādājošie pensionāri. Šogad var pieteikties arī tiešsaistē projekta mājaslapā līdz 28. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti