Stiprais negaiss varētu būt nodarījis desmitiem tūkstošu eiro zaudējumus Siguldai

Lietusgāzes, kas otrdien izmērcēja Siguldu un izskaloja ceļus, ir spēcīgākās pēdējo simt gadu laikā. Četrās stundās nolija tik daudz nokrišņu, ka ielas sedza biezs ūdens klājs, un ūdens pa autoceļiem un pakalniem meklēja izeju uz Gauju. Zaudējumi vēl tiek rēķināti, bet ceļu labošana jau sākusies.

Uz autoceļa virzienā no Turaidas uz Siguldu otrdien bija vērojamas dubļu straumes, ko radīja spēcīgās lietavas un kas pārklāja ielas un grauza pie asfalta esošo granti un zemi. Kanalizācija nespēja uzņemt visu ūdens daudzumu. Straumes tecēja lejup pa senleju uz Gauju, un tieši tur ceļi ir cietuši visvairāk.

„Tas ir nenormāli, četru stundu laikā 128 mililitri. Un man zvana Toms Bricis un prasa, vai viņa meteo stacija nav sajukusi prātā, un es saku – tāds lietus pēdējo reizi bija pirms simt gadiem,” Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers.

Sigulda saņēma vienu no spēcīgākajām šaltīm. Puišeļi pilsētas pļavās vizinājās uz peldpūšļiem. Arī trešdien strauti un strautiņi manāmi visur.

Darbi trešdien notiek gan uz valsts nozīmes auto ceļiem, kur tos veic ceļu uzturētāji par nodokļu maksātāju naudu, gan pašvaldības ceļiem, kas tiks savesti kārtībā par siguldiešu līdzekļiem. „Ārkārtas situācija, [tēriņi] desmitos tūkstošu, bet paldies Dievam, neviens nav cietis. Labība nāk uz kulšanu, diemžēl daudz kas ir veldrē, zemniekiem būs skāde,” norāda Zilvers.

Suvenīru tirgotāja Lelde Gaile liek žāvēties plēves, kas otrdien glāba viņas tirdzniecības telti no lietavām: „Sāka nākt pa visām malām iekšā, līdz miesai biju slapja.”

Vietējie stāsta, ka pludoja ne tikai pilsētas ielas, bet arī viņu dārzi un pagrabi. Šodien viss ūdens jau gandrīz nožuvis. Kad tiks savesti kārtībā arī ceļi, par plūdiem vairs neliecinās nekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti