Panorāma

Panorāma

Panorāma

Atlaiž dzērušo pārbrauktuves darbinieku

Ādažu poligonā liesmas atkal izlauzušās

Stiprā vēja dēļ neizdodas ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā

Lai gan uz neilgu laiku bija izdevies ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā, stiprā vēja dēļ uguns ir atkal izkāpusi no ierobežotajām platībām, informēja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Ugunsgrēka platību viņš nemācēja komentēt. "Dzēšanas darbi turpinās, un izskatās, ka turpināsies vēl ilgi," komentēja Jaunķiķis.

Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks  Zigmunds Jaunķiķis  LTV “Panorāmai” pastāstīja, ka pirmdien, 11.jūnija, vakarā ugunsgrēka ierobežošana vēl turpinājās, atsevišķās daļās izdevies uguni ierobežot, bet atsevišķās vietās uguns vēl laužas uz priekšu, un tek darīts viss, lai pēc iespējas ātrāk to ierobežotu.

Ugunsgrēka dzēšanā sadarbojas Valsts meža dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests,  Nacionālie bruņotie spēki, zemessargi, sabiedroto karavīri, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

Glābšanas darbos iesaistījās  arī armijas helikopters. Tā rezervuārā ietilpst aptuveni 3 tonnas ūdens, ko helikopters ņem no blakus esošas Gaujas. 10 minūtēs tas dodas uz degšanas vietu 2-3 reizes. Pirmdien ap vieniem ugunsgrēku izdevās lokalizēt, bet tikai uz laiku.

module widgetid="153" id="media/galleries" action="singlegallery" gallery_id="30564" show_inline="n" layoutid="0" layout=""}

“Sāka degt kaut kur dienas pirmajā pusē, un pēc tam ap kādiem 10 - 11 otrreiz. Tikai citā vietā drusciņ. Bet tie dūmi gāja no Ādažiem Saulkrastu virzienā,” stāstīja Sējas iedzīvotājs Andris.

Poligonā dega sausā zāle, virsāji, sūnas un mežs. Kopumā uguns skārusi 300 hektāru teritoriju, kas salīdzinājumam ir 420 futbola laukumi.  

Nedz infrastruktūru, nedz celtnes poligonā uguns nav skārusi, un Ādažos turpinās mācības “Swift Response”.  Atcelta tikai kaujas šaušana, kas bija plānota ugunsgrēka teritorijā.

Ugunsgrēka iemeslus speciālisti pētīs vēlāk – pēc nodzēšanas. Tad izvērtēs arī zaudējumus. Tikmēr poligonā cer uz papildspēkiem – lietu, un paļaujas, ka sinoptiķu prognozes par nakts nokrišņiem piepildīsies.

KONTEKSTS:

Agri pirmdienas rītā Jaunķiķis Latvijas Radio norādīja, ka deg apmēram 300 hektāru meža un purvu teritorijas un tiek mēģināts nepieļaut uguns iziešanu ārpus poligona teritorijas.

Aizsardzības ministrijā iepriekš informēja, ka ugunsgrēka rašanās cēloņi tiek skaidroti, bet nav saistīti ar sestdien militāro mācību “Swift Response” laikā aizdegušos militāro transportu. Jaunķiķis pieļāva, ka tā varētu būt, bet norādīja, ka pierādījumu viņam nav, jo dienests sestdien poligonā neesot bijis.

Ziņas par ugunsgrēku bija jau svētdienas, 10. jūnija, pusdienlaikā. Tad bija vēstīts, ka meža ugunsgrēks nav izcēlies dabas liegumā, bet degšanas vietu varētu raksturot kā aizsargājamas ainavas apvidu. Ainava veidojusies armijas darbības rezultātā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti