Stiklu ciemā atgriezušies aptuveni 50 iedzīvotāju

Stiklu ciemā atgriezusies vairāk nekā trešdaļa tajā deklarēto iedzīvotāju, aģentūrai LETA pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS).

No 120 ciemā deklarētajiem iedzīvotājiem mājās atgriezušies aptuveni 50 cilvēki. Mucenieks pastāstīja, ka Stiklos atgriezušies cilvēki par savu veselības stāvokli nav sūdzējušies, turklāt patlaban tur nav vērojams liels sadūmojums.

Mucenieks norādīja, ka patlaban gan neesot vēlams atgriezties Stiklu ciemā, jo vēja virziena prognozes tam neesot labvēlīgas. Šī iemesla dēļ Stiklos pagaidām nav plānots atpakaļ atvest bērnunama bērnus.

Patlaban vēl nav rēķināti ugunsgrēka radītie zaudējumi pašvaldībai - tas tikšot darīts, kad ugunsgrēks tiks likvidēts. Taču patlaban ūdens un produktu nodrošināšanai pašvaldība iztērējusi aptuveni 5000 eiro, pastāstīja Mucenieks.

Viņš pauda, ka pašvaldība vērsīsies pie valsts, lai lūgtu tai atlīdzināt ugunsgrēkā radušos zaudējumus. Iespējams, zaudējumi būs radušies, izdegot arī nelielam pašvaldībai piederošajam meža gabalam ugunsgrēka skartajā apgabalā.

KONTEKSTS:

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Valdība nolēma lūgt starptautisko palīdzību - gan citām Eiropas Savienības valstīm, gan Baltkrievijai, kas sūtīs ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi. Pieļauts, ka pilnībā kūdras ugunsgrēku varētu nodzēst tikai rudens lietavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti