Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Cert.lv»: «Yandex.Taxi» lietotne veic saziņu ar tīkliem Krievijā

«Stiklu» bērnunama direktors iesniedzis atlūgumu

«Stiklu» bērnunama direktors iesniedzis atlūgumu

Ventspils novada bērnunama “Stikli” ilggadējais direktors Guntis Lučins otrdien iesniedzis atlūgumu, “Panorāmai” apliecināja Ventspils domē. Pašvaldība iesniegumu pieņēmusi.

Par bērnu tiesību pārkāpumiem un iespējamu vardarbību “Stiklu” bērnunamā sabiedriskie mediji stāstīja aprīlī, un drīz pēc tam bērnunama direktors paņēma darba nespējas lapu.

Savā atlūgumā bērnunama direktors raksta, ka darbu nespēs pildīt tieši veselības problēmu dēļ.

Iepriekš Lučins vienlaikus veicis pilna laika darba pienākumus gan bērnunamā, gan blakus esošajā skolā.

Jau aprīlī sākās bērnu tiesību ievērošanas pārbaude Lučina vadītajā iestādē, un pārbaudes laikā konstatēti vairāki būtiski pārkāpumi. Pašvaldībā atzīst, ka darbs direktoram tāpat, visticamāk, būtu bijis jāatstāj.

"Par vairākām lietām notiek izmeklēšana. Ir bijuši šeit Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji, kuri ir interesējušies par Lučina kunga darbību. Es domāju, attiecīgos dienestos notiek šī izmeklēšana, un tā notiks vienalga, neskatoties uz to, ka viņš ir iesniedzis atlūgumu," stāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs (Zaļo un Zemnieku savienība) Aivars Mucenieks.

Jau vairākus mēnešus bērnunama direktora pienākumus pilda internātskolas pedagogs Arvis Anderšmits, un pašvaldība viņam varētu uzticēt bērnunama vadību arī turpmāk.

 KONTEKSTS:

Rubrikā "Sistēmas bērni" vēstīts par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Ventspils novada bērnunamā "Stikli".  "Stiklos" ilgstoši lielākais klientu loks nācis no Rīgas pašvaldības. Pēc tiesībsarga ziņojuma par to, ka lielā attāluma dēļ vecāki nevar apciemot bērnus, Rīga pārstāja šajā institūcijā ievietot savus bērnus. Taču tie, kuri tur ievietoti iepriekš, ir palikuši. Nepilngadīgie rīdzinieki bērnunamā joprojām ir vairākumā.

Situācijai bērnunamos uzmanību pērn pievērsa neatkarīgie eksperti, kas ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā -  bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Tas lika pārbaudīt un runāt par notiekošo arī citos bērnunamos, un lika valstij aktīvāk atbalstīt audžuģimenes, un darīt vairāk, lai bērni nepavadītu bērnību iestādēs.

Bērnunamam "Stikli" dots laiks līdz 1.decembrim būtiski uzlabot pakalpojuma kvalitāti, pretējā gadījumā “Stiklus” varētu izslēgt no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt