Panorāma

«Stiklu» bērnunama direktors iesniedzis atlūgumu

Panorāma

«Cert.lv»: «Yandex.Taxi» lietotne veic saziņu ar tīkliem Krievijā

VUGD beidzis aktīvos dzēšanas darbus Valdgalē

«Stiklos» atgriezušies visi evakuētie, izņemot bērnunama bērnus

Stiklu ciematā trešdien atgriezušies visi Valdgales kūdras un meža ugunsgrēkā evakuētie iedzīvotāji. Gruzdēšana un sadūmojums apdzīvoto vietu tuvumā nav jūtams, tāpēc Civilās aizsardzības komisijas sēdē lemts, ka jau pirmdien "Stiklos" atgriezīsies arī bērnunama audzēkņi. 

Par postošo ugunsgrēku, kas sākās pirms trim nedēļām, Stiklu ciemā šodien liecina vien glābēju pamestais štābs, kurā notika galvenie koordinācijas darbi. Lai gan lielākā daļa ciema iemītnieku no karstās saules tveras savos dzīvokļos, par viņu atgriešanos liecina gan pie kāpņu telpām novietotie velosipēdi, gan izkārtā veļa, pie skolas atstātas neizlietotas dzeramā ūdens pudeles, ugunsdzēšanas aparāti un šļūtenes.

"Paldies ugunsdzēsējiem un paldies Dievam, ka... tepat, re kur, Laima bija un Marija. Abas teica, ka redzēja uguns liesmas 100 metru attālumā, bet, jāteic, Dieva svētība, ka pulksten divos naktī mainījās vējš. Nu, kā tad tu nebrauksi mājās, ja tikai parakstīties vajag? Un ar policijas mašīnu ielaiž?" stāstīja Stilu iedzīvotāja Irēna Auna.

"Atdzīvosies, protams, bet tas, kas ir noticis, tas ir ļoti drūmi, un, redzot, kā tā daba to pārdzīvoja, kā tie zvēriņi to pārdzīvoja. Uz kartes šis ugunsgrēks ir kārtējais apvilktais riņķītis, bet, kas tur patiesībā iekšā notika, tās ir drausmu lietas," sprieda ciema iedzīvotājs Atis Apsītis.

Viņš ciematu tikpat kā neatstāja, jo kopā ar brāļiem palīdzēja meža dzēšanas darbos. Ar asarām acīs viņš stāsta par mežā redzētiem dzīvniekiem un čūsku, ko izglābis no uguns. Mežā viņš patlaban nevarot ieiet, bet par lielo postažu tik drīz neaizmirsīšot, jo liesmas izdevās apturēt vien 100 metrus no viņa dzīvesvietas.

"Tas sākuma periods bija ļoti neorganizēts, un nekādas organizācijas nebija. Dienu iepriekš sāk degt purvs, un nāk dūmi iekšā, otrā dienā šeit nav pilnīgi nekādas informācijas, nu, tāds satraukums," pauda Apsītis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Apsīša pārmetumus  noraida. "Šobrīd situācija ir kontrolējama. Vakar bija iespēja ar robežsardzes helikopteru aplidot visu ugunsgrēka teritoriju, un, no gaisa skatoties, stāvoklis bija labs," skaidroja Valsts meža dienesta virsmežzinis Uldis Frīdenbergs. 

"Panorāma" novēro, ka aptuveni septiņu cilvēku grupa teritoriju vēl apseko, savāc mežā un ceļmalā atstāto aprīkojumu. Pēc īpaši sasauktas Civilās aizsardzības komisijas sēdes Stiklos ierodas arī novada domes priekšsēdis. Viņš stāsta, ka Valsts meža dienesta darbinieki šeit uzturēsies vēl vismaz nedēļu. Aprēķināti arī pašvaldībai nodarītie zaudējumi.

"Mēs varam pateikt, ka šobrīd par jūlija mēnesi mēs esam iztērējuši apmēram 15 000 eiro. Vēl jāsavelk būs augusta mēnesis kopā. Es pieļauju, ka tā summa tāda pati apmēram būs. Mūsu galvenie zaudējumi, protams, ir ēdināšanas un dzeramā ūdens nodrošināšana. Mums strādā cilvēki," skaidroja Mucenieks.

Vienlaikus secināts, ka dienestu darbību ir nepieciešams uzlabot, tāpat plānots turpmāk slēgt līgumus ar zemnieku saimniecību īpašniekiem par tehnikas un ūdens piegādi ekstremālos apstākļos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt