1:1

1:1 Gundars Rēders: Jūlija Stepaņenko

1:1

1:1 Gundars Rēders: Ieva Siliņa

Stepaņenko kritizē koalīcijas lēmumu atteikties no iecerētā mediķu algu kāpuma

Stepaņenko: Saeimai nepildot likumus, radīsies bīstama situācija

Ja tiks pieļauta situācija, kurā Saeima pieņem likumus, bet pēc tam tos nepilda, radīsies bīstama situācija - mēs pamodīsimies valstī, kurā paļāvība uz likumu ir tukša skaņa, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" sacīja opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko.

Viņa kritizēja valdošās koalīcijas lēmumu atteikties no iecerētā mediķu algu palielinājuma, norādot, ka par to nav bijis teju nekādu diskusiju. "Vai viņi uztraucas par mediķu algām? Vai bija kaut viena diskusija augstos toņos? Bija kautiņi par partiju finansēšanu, cietumu. Mēs kā sabiedrība palikām vienkārši muļķa lomā. Koalīcija var pateikt, ka šis likums nebija tā domāts. Atvainojies, ka nav sanācis. Tiek meklētas pat tādas autoritātes kā [Valsts prezidents Egils] Levits, kurš saka: "Redziet, tas bija starpvaldību periodā"," tā Stepaņenko.

No "Saskaņas" ievēlētā neatkarīgā deputāte Stepaņenko uzsvēra, ka "mediķu algu likums" deva precīzas un pamatotas ekspektācijas mediķiem, kuri, balstoties uz garantijām, pieņēma svarīgus lēmums.

"Daži atgriezās no ārvalstīm, daži izlēma nebraukt projām. Kad mediķiem tiek pateikts, ka mēs tā nebijām domājuši, tas ir ļoti bīstams moments. Ja mēs to tā atstāsiem, mēs, sabiedrība un opozīcija, nākošajā dienā pamodīsimies valstī, kurā paļāvība uz likumu būs tukša skaņa. Ja šo likumu var nepildīt, var nepildīt arī citus likumus. No nodokļu maksātājiem gan tiek sagaidīta precīza likuma izpilde," teica deputāte.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar pērn Saeimā pieņemto lēmumu mediķu algu celšanai nākamajā gadā būtu jāparedz 120 miljoni eiro, kas nozarē strādājošo algas ļautu pacelt par vidēji 20%. Taču, koalīcijai atzīstot, ka šāda likuma pieņemšana esot bijusi kļūda, jo netika paredzēti finanšu resursi, mediķu algām izdevies rast vien aptuveni pusi nepieciešamās naudas.

Mediķu organizācijas ar šādu lēmumu nav apmierinātas, uzstājot uz Saeimas sākotnējā solījuma izpildi. Pirms budžeta pieņemšanas, 7. novembrī, simtiem veselības aprūpes darbinieku pie Saeimas pulcējās protesta akcijā "Viena diena bez ārstniecības personas". Lai gan protesta laikā medicīnas darbinieku pārstāvji tika uzaicināti uz tikšanos ar politiķiem, pēc sarunām arodbiedrību pārstāvji atzina, ka vienošanās nav panākta un protesta akcijas turpināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti