Stepaņenko atkārtoti neizdodas iegūt Saeimas deputātu atbalstu komisiju maiņai

Saeimas deputātei Jūlijai Stepaņenko ceturtdien, 7. martā, atkārtoti neizdevās iegūt parlamenta vairākuma atbalstu komisiju maiņai.

Stepaņenko, kura šobrīd strādā Eiropas lietu komisijā, vēlas strādāt Pieprasījumu komisijā. Aizvadītajā nedēļā Saeimas vairākums balsoja pret Stepaņenko komisiju maiņu, bet vēl pirms nedēļas - šo jautājumu neiekļāva darba kārtībā. Ceturtdien pret Stepaņenko atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas balsoja 52 deputāti, bet par bija - 35 parlamentārieši.

Stepaņenko no Saeimas tribīnes uzsvēra, ka tiek diskriminēta un nesaprot, kādēļ viņai netiek ļauts mainīt komisijas, strādāt tur, kur viņa vēlas. Deputāte nevarot saņemt nekādus juridiskus pamatojumus savu kolēģu rīcībai un to uzskata par cinisku ņirgāšanos. Savukārt no "KPV LV" saraksta ievēlētais deputāts Aldis Gobzems pauda, ka esošā situācija ir necienīga pret sievieti un demonstrē parlamenta bailes no viena deputāta.

Nacionālās apvienības pārstāvis Raivis Dzintars tikmēr uzsvēra, ka cieņa nerodas, sitot dūri galdā un runājot par tiesībām. Dzintars pauda, ka teorētiski ir iespējama situācija, kurā neatkarīgo deputātu Saeimā ir desmit - divdesmit, bet komisiju sadalījums ir kompromisa meklējums starp frakcijām, pozīciju un opozīciju.

"Jaunās Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis iepriekš skaidroja, ka ir jāievēro Saeimas pieņemtajos noteikumos par deputātu darbu komisijās noteiktais proporcionālais sadalījums pa frakcijām.

Stepaņenko ir pie frakcijām nepiederošā deputāte un 13. Saeimā tika ievēlēta no "Saskaņas" saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti