Dienas ziņas

Paraksta «Dod pieci» memorandu

Dienas ziņas

Spēle tavai izaugsmei

Steigā likvidē Salaspils kultūras namus

Steigā reorganizē Salaspils kultūras namus

Lai gan lielākās grūtības Salaspilī pašreiz rada kultūras nama ''Enerģētiķis'' rekonstrukcija, lielā steigā nolemts abus vēsturiskos kultūras namus likvidēt un izveidot jaunu pašvaldības iestādi ''Salaspils kultūras nams''.

Šāds lēmums esot pieņemts, jo tā efektīvāk tikšot izmantoti finanšu resursi un telpas. Savukārt opozīcija uzskata, ka steiga un noslēpumainība liecina par politisku izrēķināšanos.    

Jau vēsturiski Salaspilī netālu viens no otra atrodas divi kultūras nami. Doma apvienot abas kultūras iestādes, tādejādi veidojot vienotu kultūrpolitiku, gaisā virmojot jau vairākus gadus. Pagājušā gadā kultūras nams “Rīgava” pat noteikts kā koordinators novada kultūras dzīvē.

“Ir savi plusi šajā kopīgā sistēmā, jo, kas attiecas uz finanšu lietām, ir ērtāk un vieglāk, ja ir viens budžets. Mēs jau taisām pasākumus ne tikai katrs savā iestādē, bet arī novadā,” sacīja “Rīgavas” direktore Indra Trofimoviča.

Tomēr domes sēdes darba kārtībā iekļautais jautājums par abu kultūras iestāžu likvidāciju un jauna pašvaldības uzņēmuma ''Salaspils kultūras nams'' izveidi to vadītājām bijis negaidīts pārsteigums, jo  1.decembrī  dome noteikusi iesniegt savus 2018. gada budžeta projektus.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka lielā steiga saistīta ar vēlmi atbrīvoties no politiskajiem oponentiem.

Salaspils domes deputāts Jānis Nebars (Nacionālā apvienība) pauda, ka “tas ir jāveic normālā demokrātiskā veidā, pārrunājot, nevis sazin kas ir uzrakstījis sazin ko, un uz domes sēdi vienkārši ir lēmums par kultūras namu likvidāciju, kas pēc būtības nav iespējams, jo tā reāli ir kultūras nama reorganizācija, ņemot vērā to, ka abu kultūras namu direktores bija Zaļo un zemnieku savienības sarakstos pašvaldību vēlēšanās, un ar šo lēmumu viņas faktiski kļūs par bezdarbniecēm”.

“Vai viņām tiks piedāvāts darbs vai ne, to es šobrīd nevaru pateikt, tas izskatās pēc tīras politiskās izrēķināšanās,” sacīja Nebars.

Domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (“Vienotūba”), kurš ir šī projekta iesniedzējs, uzskata, ka  pieejamo resursu apvienošana ļaušot celt  kultūras pasākumu kvalitātes latiņu, kā arī efektīvāk izmantot telpu noslogojumu visā novadā, bet sastādītie budžeti esot tikai tehniskas dabas jautājums.

Uz deputātu jautājumiem, kāpēc tik pēkšņi, gan atbilde ir tikai viena.

“Es vados pēc tā, ko esmu teicis priekšvēlēšanu procesā un ko no mums sagaida vēlētāji, jo iepriekšējā sasaukumā šāda reforma netika realizēta,” skaidroja Čudars.

Neoficiāli gan tiek runāts, ka jaunā amata vieta jau kādam noskatīta, ko gan neapstiprina priekšsēdētājs. Tā kā Salaspils domē “Vienotībai” ir deviņas balsis, kultūras iestāžu liktenis ir izlemts. Jaunajai pašvaldības iestādei sava darbība jāuzsāk 2018. gada 1. janvārī, bet abi esošie kultūras nami tiks likvidēti ar 2018. gada 31. janvāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti