Panorāma

«Hyundai» apstrīdēs vilcienu iepirkuma konkursa rezultātus

Panorāma

Saeimā vērtē ziņojumu par Latvijas nacionālo drošību

Slepeni izveido Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatu

Steigā izveido Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatu

Lielā steigā Saeimas prezidijs izlēmis izveidot jaunu – Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatu, kas būs pakļauts prezidijam. Oponenti uzskata, ka Solvita Āboltiņa (V) veido sev pakļautu institūciju deputātu kontrolei.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa nepieciešamību izveidot Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatu pamato ar vairākām zādzībām, kas nesen notikušas Saeimā, piemēram, skaļi izskanējušo trīs prezidija locekļu portatīvo datoru zādzību no Saeimas sēžu zāles. „Es negribu šokēt sabiedrību ar to, lai atklātu patiesībā, kas šeit notiek ar drošību. Bet nu katrā ziņā ir konstatēti ļoti rupji pārkāpumi, ļoti lielas nepilnības,” sacīja Āboltiņa.

Ar drošības trūkumiem viņa arī skaidro sākto Saeimas kancelejas vadītāja Māra Steina atlaišanas procedūru.

Tikmēr prezidija sekretārs Dzintars Rasnačs (NA) šo cēloņsakarību skaidro tieši pretēji: „Saeimas priekšsēdētāja nespēja tiesiski noteiktā kārtībā atbrīvoties no politiski neitrālā kancelejas vadītāja – arodbiedrība iebilda, pieteikums tiesā bija iesniegts kļūmīgi, cik man ir zināms. Līdz ar to šis, acīmredzot, ir izvēlēts cits ceļš, kādā veidā ierobežot kancelejas direktora darbību.”

Viņš pauž bažas, ka jaunais Saeimas drošības priekšnieks, kaut formāli pakļauts Saeimas prezidijam, patiesībā atbildēs tikai parlamenta priekšsēdētājai. Viņaprāt, tas veido ļoti bīstamu situāciju. „Bīstams signāls visai Saeimai, ka politiski angažēta persona ļoti iespējams, un visdrīzāk tā arī būs, pārvaldīs visus jautājumus, kas skar deputātu darbu absolūti. Tā ir iespējama izsekošana, tā ir iespējama dažādu provokāciju rīkošana. Tas, manuprāt, ir ļoti bīstami,” pauda Rasnač.

Āboltiņa šādus pārmetumus gan noraida: „Kategoriski norobežojos no kaut kādām politiskām ietekmēm. Ir šis cilvēks, kurš ir uzaicināts šo darbu veikt, ir profesionālis, kurš strādā Drošības policijā vairāk nekā 20 gadus, viņu ir rekomendējis DP priekšnieks. Nav viņa kompetence un profesionalitāte apšaubāma.”

Kas ir šis Drošības policijas darbinieks viņa gan neatklāja, tomēr portāls pietiek.com nesen rakstīja, ka tas varētu būt Jānis Gulītis, kurš šobrīd atbild par premjerministres Laimdotas Straujumas (V) drošību.

Saeimas prezidijs par jaunā amata izveidi nobalsoja laikā, kad Dzintars Rasnačs neatradās Latvijā, līdz ar to vienīgais prezidija loceklis, kurš iebilda pret jauno kārtību, bija Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC). „Neko sliktu nevaru pateikt par šo cilvēku, kuru izvēlējās Āboltiņa kundze un kuru rekomendēja Drošības policija. Bet man personīgi nebija iespēja piedalīties šajā procesā, varbūt tāpēc, ka esmu opozīcijas deputāts, un tāpēc es atturējos,” skaidroja Klementjevs. Viņam iebildumi bijuši pret veidu, kā šis process tiek virzīts, piemēram, viņaprāt, labāk būtu bijis jauno Saeimas iekšējās drošības vadītāju meklēt konkursa kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt