Starptautiskās autovadītāja apliecības izmaksās ap 20 eiro

No 2. janvāra Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sāks izsniegt jaunas, starptautiskās autovadītāja apliecības. Tās neaizstās līdzšinējās apliecības. Tās būs iespēja iegūt, ja autovadītājs ir plānojis vadīt automašīnu trešajās valstīs. Šādu tiesību iegūšana izmaksās ap 20 eiro.

Paredzēts, ka vadītāja apliecību varēs pasūtīt internetā, bet sākuma posmā vadītāja apliecību noformēt varēs CSDD nodaļās.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas kvalifikācijas daļas vadītājs Juris Teteris stāstīja, ka  starptautiskās vadītāja apliecības, ko sāks izdot no 2. janvāra, ir vajadzīgas tikai tiem cilvēkiem, kas dodas uz patiešām tālām un eksotiskām zemēm.

Ir Vīnes konvencija par ceļu satiksmi, kas nosaka pienākumu atzīt valstīm nacionālā parauga vadītāja apliecības, un šīs apliecības ir un būs derīgas braukšanai gan pa Eiropas Savienību, gan uz lielāko daļu no trešajām pasaules valstīm.

Tomēr CSDD aicina, “ja cilvēks dodas uz tālām un eksotiskām valstīm, piemēram, Taizemi vai Malaiziju,  noskaidrot, kāda ir situācija ar nacionālo vadītāja apliecību atzīšanu un gadījumā, ja šīs nacionālās vadītāja apliecības netiek atzītas, tad izņemt šo starptautisko vadītāja apliecību'', skaidroja Teteris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti