Starptautiska konference «Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu»

Biedrība "Baltijas - Melnās jūras alianse" (www.bbsa.lv) Saeimas Eiropas lietu komisija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Konrāda Adenauera fonds Latvijā rīko starptautisku konferenci par Ukrainas demokrātisko reformu gaitu - veiksmēm, izaicinājumiem un nepieciešamo atbalstu “Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu”.

Dalībniekus uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Ukrainas premjerministra vietnieks Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Dmitro Kuleba un biedrības "Baltijas -- Melnās jūras alianse" valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte, informēja konferences rīkotāji.

Dokumenti

Konference «Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu» programma

Lejuplādēt

463.93 KB

Dombrovskis no Eiropas Savienības (ES) puses jau piecus gadus ir atbildīgais par makrofinansiālo atbalstu Ukrainai, saglabājot šo atbildības jomu arī jaunajā EK sastāvā, kas uzsāka darbu 1.decembrī. Dombrovskis konferencē uzstāsies ar runu par Ukrainas reformām, lai pārveidotu valsts ekonomiku ilgtspējīgu.

Kopš Maidana revolūcijas ES sniegusi atbalstu Ukrainai vairāk nekā 2 miljardu eiro apjomā, tai skaitā 1, 3 miljardi no ES kaimiņattiecību instrumenta kapacitātes celšanai un atbalsta reformu īstenošanai, kā arī  aizdevumi no Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas vairāk nekā 15 miljonu eiro.

Konferences ietvaros notiks divas paneļdiskusijas ar augsta līmeņa starptautisku ekspertu dalību par ekonomikas reformu procesu, likuma varas stiprināšanu un cīņu pret korupciju, kuras vadīs Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda un Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis.

Paneļdiskusijās ar savu pieredzi dalīsies Ukrainas valsts institūciju un biznesa organizāciju pārstāvji, kā arī pretkorupcijas eksperti, no Latvijas puses - eksperti ar pieredzi Ukrainas tiesu varas stiprināšanā.

“Mūsu mērķis ir atgādināt, ka Ukraina turpina neatlaidīgi uzlabot savu valsti laikā, kad turpinās Krievijas karš pret Ukrainu tās austrumos. Labklājība un tiesiskums ir pamats stiprai, demokrātiskai un drošai Ukrainai, tās Eiropas ceļam, kurā Latvija vēlas sniegt atbalstu,”  norādīja Sarmīte Ēlerte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti