Starp «Apvienība Latvijai» līderiem Saeimas vēlēšanās – deputāts Možvillo, kandidē arī Jūrmalas eksdeputāts Ančāns

Savu deputāta amata kandidātu sarakstu 1. oktobrī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām iesniegusi partiju apvienība "Apvienība Latvijai" (AL), kuras līderi parlamenta vēlēšanās citstarp būs pašreizējais Saeimas deputāts, partijas "KPV LV" pēcteces "Par cilvēcīgu Latviju" (PCL)  valdes priekšsēdētājs Māris Možvillo, Jūrmalas domes bijušais ilggadējais deputāts Ilmārs Ančāns un uzņēmējs Jānis Riņķis. Par to liecina Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtais partijas kandidātu saraksts.

SIA "PR Holding" valdes priekšsēdētājs Riņķis būs partijas saraksta līderis Rīgā. Otrais numurs būs Rīgas 47. vidusskolas skolotājam Jānim Lapinskim, bet trešais – Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājam un Maksātnespējas konsultāciju centra vadītājam Jānim Āboliņam.

"Par cilvēcīgu Latviju" (PCL) valdes priekšsēdētājs Māris Možvillo

Vidzemē AL līderis vēlēšanās būs Možvillo, kurš 13. Saeimā tika ievēlēts no PCL priekšgājējas – "KPV LV" – saraksta. Aiz viņa sarakstā būs AS "Valmieras stikla šķiedra" ražošanas operators Artūrs Leitlands. Seko Jānis Vīksna, kurš pēc profesijas ir automehāniķis, bet kā pašreizējo nodarbošanos 1962. gadā dzimušais vīrietis norādījis, ka ir students. Ar 13. numuru sarakstā Vidzemē kandidē ārsts un Jūrmalas domes bijušais deputāts Ančāns.

Latgalē AL saraksta augšgalā būs SIA "Yettt Group" valdes priekšsēdētājs Iļja Zļenko. Otrais numurs būs Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniekam Edmundam Visockim, bet trešais – pirmsskolas skolotājai Agitai Pavlovičai. Savukārt Kurzemē AL saraksta līderis būs portāla "dunika.lv" administrators Guntis Rolis, kuram sekos SIA "BASK Apsardze" apsargs Jānis Gaudiešus un SIA "AHG" izpilddirektors Egils Matīss Madelis. Zemgalē AL saraksta pirmais numurs būs SIA "Synerica" nodaļas vadītājs Uldis Godainis, kuram sekos SIA "Konstants" būvdarbu vadītāja palīdze Viola Ķikute, bet trešais numurs būs pensionāram Jānim Labrencim.

LETA ziņo, ka Madelis, Vīksna un Ķikute iepriekš vēlēšanās – Saeimas vai/un pašvaldību – kandidēja no "KPV LV" saraksta. Savukārt Rolis pašvaldību vēlēšanās pērn startēja kopā ar partiju "Apvienība iedzīvotāji".

"Apvienība Latvijai" savā 4000 zīmju vēlēšanu programmā norādījusi, ka vēlas panākt, lai tauta balsošanā izlemtu par valstij būtiskiem jautājumiem, tajā skaitā arī par valsts līdzekļu sadali. Politiskais spēks vēlas arī ieviest elektronisko balsošanas sistēmu, mazināt valsts pārvaldes aparātu, apkarot "politisko un ierēdniecisko korupciju", kā arī panākt, lai Valsts prezidentu ievēlētu tauta.

Partijas "Apvienība Latvijai" saraksta līderis Vidzemē Māris Možvillo dodas iesniegt partijas deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu 14. Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Tāpat AL vēlas "īpašu un atbalstošu nodokļu režīmu mazajiem uzņēmējiem", samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli sabiedrības trūcīgajai daļai, atbrīvot pensijas no aplikšanas ar nodokli, noteikt ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekamo minimumu un ka vienīgais īpašums nav atsavināms. Apvienības mērķis ir arī izveidot valsts kapitāla banku, atvieglot kredītņēmēju saistības. "Apvienības Latvijai" ieskatā, "nav pieļaujama papildu imigrantu uzņemšana Latvijā" u.c.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt