Stankevičs: Lielas iedzīvotāju daļas vidū ir neapmierinātība un vilšanās

Lielas iedzīvotāju daļas vidū ir neapmierinātība un vilšanās par Latvijā esošo sociālekonomisko situāciju, sestdien, 4. maijā, notikušajā ekumēniskajā dievkalpojumā atzina Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Stankevičs uzrunā stāstīja, ka pagājuši 29 gadi kopš entuziasma pilnās dziesmotās Atmodas. "Cilvēki bija cerīgi, ka ietāsies straujš Latvijas uzplaukums. Tomēr izrādījes, ka ar ārējo brīvību vien nepietiek. Sabiedrību nomākušas ikdienišķas rūpes, daudzi metās meklēt dzīvi svešumā. Pie varas nākuši arvien jauni politiskie spēki, taču izrādījies, ka uzplaukums tik vienkārši nav sagaidāms," teica Stankevičs.

Arhibīskaps arī norādīja, ka Latvija beigusi savu reintegrāciju Rietumu pasaulē un centusies sakārtot demokrātisko sistēmu, tomēr mūsdienu kultūra, tostarp visā Eiropā, attālinās no savām kristīgajām saknēm. Par spīti tam cilvēkos ir liels izsalkums pēc garīgā stiprinājuma. "Jebkura Latvijas uzplaukuma atslēga meklējama attiecību sakārtošanā ar dievišķo realitāti. Laikā kad sabiedrība kļūst aizvien vienaldzīgāka un naidīgāka pret kristietības vēsti, [pienākums ir] skaidrot to vēsti, kas ir mūsos. Uzplaukuma nosacījumus atrodam apustuļu darbu tekstos, un šodien mums vajadzīga vienprātība," sacīja Stankevičs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti