Panorāma

Zolitūdes krimināllieta: speciālisti nepārbaudīja skrūves

Panorāma

Panorāma

Baznīca atbalsta orgānu ziedošanu

Stankevičs: Katoļu baznīca orgānu ziedošanu sauc par augstāko cilvēkmīlestību aktu

Katoļu baznīca orgānu ziedošanu atbalsta un sauc par augstāko cilvēkmīlestības un žēlsirdības aktu, trešdien, 30.decembrī P.Stradiņa slimnīcā esošajā Latvijas Transplantācijas centrā sacīja norādīja baznīcas pārstāvis Zbigņevs Stankevičs.

Viesojoties transplantācijas nodaļā, viņš atzina, ka tā veic ļoti humānu misiju.

Pašu arhibīskapu iedvesmojis pagājušās nedēļas notikums, kad viena cilvēka aiziešana, neliedzot izmantot savus orgānus, izglāba dzīvību četriem citiem cilvēkiem.

Viena no viņiem ir Baiba, kura Tartu klīnikā sagaidīja aknas transplantēšanai.

Viņš aicina ikvienu jau dzīves laikā izdarīt atbilstošo izvēli Iedzīvotāju reģistrā un cer, ka viņa vizīte mainīs cilvēku nostāju, jo pēdējā laikā ārsti saņem ļoti daudz tuvinieku atteikumu. Nieru transplantācijas nodaļas vadītājs Jānis Bicāns norāda, ka "mūsu uzskati te sakrīt".

Kamēr ārsti izrāda nodaļu, operāciju zālē rit sagatavošanās kārtējai nieres transplantācijai. Ivars un Jānis abi ir operēti 18. novembrī un nu lēnām rit atveseļošanās periods. Arhibīskapa parādīšanās palātā ir diezgan negaidīts brīdis abiem.

Latvijā pārstāda nieres un sirdi, bet aknu pārstādīšanu valsts apmaksā tikai bērniem. Pieaugušajiem šim nolūkam jāvāc ziedojumi un jācer, ka izdosies sagaidīt orgānu.

Ziņots, ka Latvijā pēdējā laikā orgānus ziedo salīdzinoši mazāk, bet vairāk nekā agrāk ir atteikumi.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti