Dienas ziņas

Tallinā atklāj memoriālu

Dienas ziņas

Grāmata par latviešu valodu Būtiņģē un Sventājā

Staļģenieki varēs iegūt īpašumā savus dzīvokļus

Staļģenieki beidzot varēs iegūt īpašumā savus dzīvokļus

Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes iedzīvotājiem beidzot būs iespēja iegūt savā īpašumā padomju laikā piešķirtos dzīvokļus. Pēc daudzu gadu tiesvedības ar SIA “Vedgas” tiesa atzinusi, ka tas ir valsts īpašums.

Šonedēļ pirmie četri no 108 dzīvokļiem nodoti pašvaldības īpašumā. Pēc novērtēšanas iedzīvotājiem būs iespēja vai nu piecu gadu laikā dzīvokli no pašvaldības atpirkt vai noslēgt īres līgumu.     

Likvidējot kolhozu, Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes daudzdzīvokļu mājas nonāca agrofirmas ''Staļģene'' īpašumā. Privatizēt dzīvokļus, izmantojot sertifikātus, iedzīvotājiem neizdevās arī pēc agrofirmas likvidācijas. 

Pēc tam mājas nonāca SIA “Vedgas” rokās, kas, atsaucoties uz cesijas līgumu ar “Parex” banku, spieda iedzīvotājus parakstīt līgumus ar uzņēmumu.

“40 cilvēki palika no 108 dzīvokļiem, kuri negāja ne uz kādiem līgumiem ar  SIA “Vedgas” īpašniekiem, ar SIA “Vedgas”  man līgums nebija, bet noprivatizēt vienalga nevarēja, jo  nedeva,” stāstīja Staļģenes daudzdzīvokļu māju iemītniece Inta. 

Tiesvedība par īpašuma tiesībām uz 108 dzīvokļiem sākās 2010. gadā. Izejot visas instances, 2016. gada nogalē atzīts, ka īpašumtiesības pieder valstij.

“Protams, ka gribētos savu vietiņu, būtu ļoti forši, ja varētu noprivatizēt,” atzina Staļģenes daudzdzīvokļu māju iemītnieks Arvis.

Lai dzīvokļi nonāktu to patieso saimnieku īpašumā, ir divi ceļi.

“Viens ir valstī noteiktais privatizācijas process, ko izskatīs Privatizācijas aģentūra, valdībai būs jāpieņem attiecīgs rīkojums par dzīvokļa nodošanu privatizācijai personām, kuras ir tiesīgas to darīt. Otrs ir ceļš, kur dzīvokļi tiks nodoti pašvaldībai,” pastāstīja juridisko pakalpojumu sniedzējs Dzintars Lagzdiņš.

Lielākoties dzīvokļi iedzīvotājiem piešķirti kolhoza laikā, bet dokumentācija,  kas to pierādītu, gājusi zudībā, tāpēc atliek vien gaidīt, kad īpašuma tiesības nonāks pašvaldības rokās. Šonedēļ  pašvaldības īpašumā nodoti pirmie četri dzīvokļi.

“Pēc tam, kad dzīvokļi būs nodoti pašvaldībai, pašvaldība vērtēs, skatīsies un mēģinās rast risinājumu, protams, ņemot vērā konkrēto iedzīvotāju intereses un par labu viņam,” sacīja Dzintars Lagzdiņš.

Ēkām piederošā zeme, ko firmai “Vedgas” piešķīra toreizējā pagasta padome, īpašumā gan vēl nenonāks, jo tiesvedība nav beigusies. Tāpat turpinās tiesvedība par apsaimniekošanas tiesībām, bet iedzīvotājus tas neskaršot, jo valsts par savu īpašumu apsaimniekotāju arī  iecēlusi Jelgavas novada Komunālo uzņēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti